Reklamı kapat

Tron Fiyatına Bittorent Dopingi

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 20 Haziran 2018
67 görüntülenme

Kendi blockchain ağına geçiş sürecinde olan ve son dönemde sakin bir görünüme sahip olan Tron’un fiyatı salı günü %17 artarken kurucusu Justin Sun’ın BitTorrent geliştiricisiyle peer-to-peer bir protokol imzalamak üzere olduğu rapor edildi.

Tron Kurucusu Justin Sun 140 Milyon Dolar Karşılığında BitTorrent’i Alıyor

Tron’un Bittorent’i satın alacağı yönündeki dedikodular uzun süredir piyasada dolanıyor.

Yine de, TechCrunch Sun ve Tron’un BitTorrent’i 140 milyon dolar karşılığında almaya anlaştığını ve onay belgelerinin ortaklara dağıtıldığını duyurdu.

Sun da Tron da BitTorrent’i nasıl kullanmayı planladıkları hakkında birşey söylemediler ama büyük ihtimalle ağ “Web 4.0” platformu kurma yolunda peer-to-peer dosya dağıtımında kullanacak ve böylece fikrin çalıntı olduğu iddiaları da asılsızlaşacak.

Tron Fiyatları %17 Arttı

tron price

Her ne kadar tartışmalar herkesin bilgisinde olsa da Tron fiyatları %17 oranında arttı.

Tron’un şuanki piyasa değeri 3.3 milyar dolar, bu da piyasa değerleri sıralamasında 10. Sırayı korumasını sağlıyor.

Hem TRX fiyat artışı hem de BitTorrent alımı haberiyle Tron resmi ağını aktive etmeyi düşünüyor gibi duruyor. CCN haberinde olduğu gibi, Tron şuan TRX tokenini bağımsız bir blockchaine çevirme sürecinde.

Öncesinde, ICO yoluyla dağıtılan coin ERC-20 tokeni olarak geliştirilmişti. Değişim mayısta Tron ana ağının beta yazılımının yayınlanmasıyla başladı ve TRON’un kendi ana ağına geçişinin bu ay sonunda tamamlanması bekleniyor.

Yayın saati itibariyle 5 cent seviyelerinde olan Tron bu hafta da yüzde 20’ye yakın kazanç sağlamış durumda;

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Intel, Enigma’nın Gizlilik Odaklı Akıllı Kontratını Test Edecek Buraya tıklayarak incelemesini bulabileceğiniz ikinci katman veri depolama ve hesaplama yaparak blokzincir ağlarını tamamlayan zincir dışı, gizlilik ve ölçeklenebilirlik odaklı blokzincir platformu olan Enigma, Intel ile ortaklık kurdu. Gizlilik konusuna özel bir önem veren Enigma (ENG) projesi şifreleme...
Mert Kaya 20 Haziran 2018