Tron Fiyatına Bittorent Dopingi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kendi blockchain ağına geçiş sürecinde olan ve son dönemde sakin bir görünüme sahip olan Tron’un fiyatı salı günü %17 artarken kurucusu Justin Sun’ın BitTorrent geliştiricisiyle peer-to-peer bir protokol imzalamak üzere olduğu rapor edildi.

Tron Kurucusu Justin Sun 140 Milyon Dolar Karşılığında BitTorrent’i Alıyor

Tron’un Bittorent’i satın alacağı yönündeki dedikodular uzun süredir piyasada dolanıyor.

Yine de, TechCrunch Sun ve Tron’un BitTorrent’i 140 milyon dolar karşılığında almaya anlaştığını ve onay belgelerinin ortaklara dağıtıldığını duyurdu.

Sun da Tron da BitTorrent’i nasıl kullanmayı planladıkları hakkında birşey söylemediler ama büyük ihtimalle ağ “Web 4.0” platformu kurma yolunda peer-to-peer dosya dağıtımında kullanacak ve böylece fikrin çalıntı olduğu iddiaları da asılsızlaşacak.

Tron Fiyatları %17 Arttı

tron price

Her ne kadar tartışmalar herkesin bilgisinde olsa da Tron fiyatları %17 oranında arttı.

Tron’un şuanki piyasa değeri 3.3 milyar dolar, bu da piyasa değerleri sıralamasında 10. Sırayı korumasını sağlıyor.

Hem TRX fiyat artışı hem de BitTorrent alımı haberiyle Tron resmi ağını aktive etmeyi düşünüyor gibi duruyor. CCN haberinde olduğu gibi, Tron şuan TRX tokenini bağımsız bir blockchaine çevirme sürecinde.

Öncesinde, ICO yoluyla dağıtılan coin ERC-20 tokeni olarak geliştirilmişti. Değişim mayısta Tron ana ağının beta yazılımının yayınlanmasıyla başladı ve TRON’un kendi ana ağına geçişinin bu ay sonunda tamamlanması bekleniyor.

Yayın saati itibariyle 5 cent seviyelerinde olan Tron bu hafta da yüzde 20’ye yakın kazanç sağlamış durumda;

Tron Fiyatına Bittorent Dopingi