Reklamı kapat

Tron Kurucusu Justin Sun Gözünü Hive’a Dikti: “Hakkımızı Onlardan Alacağız!”

Mesut İnan
Mesut İnan 21 Mayıs 2020
0 görüntülenme
justin sun kriptokoin com

Kriptokoin – Mart ayında Hive, Justin Sun’ın ağdaki payını reddettiği  hard forka giderek Steem’den ayrıldı. “Kurucunun ödülü” adı verilen toplam STEEM tedarikinin % 20’si Sun tarafından Şubat ayında satın alındı.

Olan şeyler Sun’ın şu anda artan kızgınlıkla saldırdığı “merkezsiz isyan”ın cesur bir örneğiydi.

Justin Sun: “Milyonlarca Dolar Çalındı”

Son tweet’te Sun, “Hive tanıkları tarafından milyonlarca dolar çalındığını” iddia etti. Ayrıca, fonları geri almak için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştığını iddia ediyor.

Hive destekçilerinin Steem üzerinde bastırılmaya çalışıldıkları görülüyor. HIVE’ın neden ilk başta yaratıldığının mükemmel bir örneği olarak Sun şimdi muhalefeti sıkıştırıyor.

Bir sonraki STEEM güncellemesinde, muhalif Steemit tanıkları tarafından gizlenen STEEM tokenlarında yaklaşık 5 milyon dolar dondurulacak. Bu tanıkların Sun’a karşı ciddi anlamda muhalefet yaptıkları biliniyor.

Kurbanı oynamak

Şubat ayında Sun, kullanıcılara kendi belirlediği tanıklara oy vermeleri için ödeme yaparak yeni edinilen “kurucusunun ödülünü” (STEEM arzının % 20’sini) kullanmaya çalıştı. Aslında, Sun sistemi oynamaya ve tüm consensus modelini kırmaya çalışıyordu. Bu hamle olağanüstü bir şekilde başarısız oldu ve topluluk ayaklandı.

Bu nedenle, hard fork neticesinde Sun’ın Hive üzerindeki % 20 hissesini reddedilmeye başlandı. Vitalik Buterin ve diğerleri bu hamleleri merkezsizlik için “bir dönüm noktası” hareketi desteklediler.

Sun, yapılan hamleyi bir merkezsizlik hamlesi olarak değil kendisine paraya mal olan bir hareket olarak gördü.

HIVE’ın değeri 95 milyon dolar, Steemit (STEEM) ise 109 milyon dolar civarında. Değerlemede esasen başa baş olduğu görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin fiyat analizi kriptokoin com
21 Mayıs BTC, ETH, XRP, BCH, BSV, LTC, BNB, EOS, XTZ, ADA Fiyat Analizi Kriptokoin – Önde gelen bir çok kripto para birimi anlık direnç seviyelerinden geri döndü. Bu durum önümüzdeki birkaç gün içinde küçük bir düzeltmenin olabileceğine işaret ediyor. Traderlar Bitcoin’in (BTC) 10.000 $ ‘ın üzerine çıkıp çıkmayacağından endişe ederken,...
Mesut İnan 21 Mayıs 2020