TRON Mucidi Şaşırttı: Bu 3 Altcoin’i Borsadan Çekti!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
638 görüntülenme
TRON Mucidi 3 Altcoin Çekti

Yeni raporlar, TRON kurucusu Justin Sun’ın danışmanı olduğu Huobi’den yüklü miktarda altcoin çektiğini gösteriyor. Huobi Token (HT) dün %90 değer kaybetmiş ve Sun, ansız düşüş için kullanıcılardan özür dilemişti.

TRON kurucusu Huobi’den yüklü miktarda altcoin çekti

On-chain veri analiz platformu Lookonchain, Tron kurucusu Justin Sun’ın Huobi’den 80 milyon dolar değerinde stablecoin çektiğini tespit etti. Çektiği stablecoin’ler arasında 40 milyon USDT, 20 milyon USDC ve 20 milyon USDD vardı. Daha sonra Sun, Aave ve JustLend borsasına 40 milyon USDT ve 20 milyon USDC yatırdı.

Sun kısa süre sonra, Huobi’ye 100 milyon USDC geri yatırdı. Açıklamalarına göre, hızlı düşüş ve ardından toparlanma, “piyasadaki birkaç kullanıcının neden olduğu kaldıraçlı tasfiyeden” kaynaklanmıştı. TRON kurucusu borsadaki likiditeyi desteklemek amacıyla Huobi’ye 100 milyon USDC’yi geri yatırdığını söylüyor.

Houbi krizi, traderlar Silvergate Bank’ın kripto şirketleriyle olan anlaşmalarından çıkmasının etkisini sindirirken, piyasa genelinde 307 milyon dolarlık pozisyon tasfiye edildiğinden, geniş bir kripto piyasası düzeltmesinin ortasında geliyor. Kriptokoin.com olarak birkaç kripto şirketinin daha benzer haberlerle gündeme gelebileceğini aktardık.

Sun, günü ilerleyen saatlerinde, “Ana kripto paraların ve HT token’ın likidite derinliğini geliştirmeye, kaldıraç risk uyarılarını ve likidite yeteneklerini güçlendirmeye devam edeceğiz” diye tweet attı. HT token’in çöküşü esnasında Houbi likiditeyi desteklemek için hazırlıksız yakalandı.

600 bin dolarlık satın almaya karşın 2 milyon dolar değerinde satış emri vardı

Sun, stablecoin transferlerini Huobi tokenin (HT) %90 düşüş gösterdiği Perşembe gününden sonra gerçekleştirdi. Huobi (HT), 9 MArt’ta %93 düşüşle 4,81 dolardan 0,31 dolara dip yaptı. Ancak veriler, çöküşten önceki beş dakika boyunca Huobi’de sadece 600 bin dolarlık satın almaya kıyasla 2 milyon dolar değerinde satış kaydettiğini tweetledi. Huobi borsasının ana hissedarı olan Sun, kaynaklara şunları söyledi:

Son piyasa dalgalanmaları ve kaldıraçlı tasfiyeler, birkaç kullanıcının spot ve HT sözleşme piyasalarında bir dizi zorunlu tasfiyeyi tetiklemesinden kaynaklandı.

Altcoin fiyatı ne durumda?

Bu arada, aşağıdaki 1 günlük grafiğe bakıldığında, HT azalan bir üçgen içinde dalgalanıyor. Üçgeni kırdıktan sonra HT konsolidasyona başladı. İlginç bir şekilde, 50 günlük MA yukarıdan 200 günlük MA’yı geçtiğinde death cross üzerinde bir etkisi yok gibi görünüyordu.

HT, büyük bir düşüş yaşamasına rağmen normal işlem alanına geri dönmeyi başardı. Ayrıca, token alt Bollinger bandının altında, bu nedenle, teknik analizlere gelecekte bir düzeltme görebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Selloff Alarmı: 21.530 Cüzdan Bu Altcoin'i Satabilir!
Selloff Alarmı: 21.530 Cüzdan Bu Altcoin’i Satabilir! Kripto piyasasının üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Lider kripto Bitcoin, kritik destek seviyesi olan 20 bin doların altını gördü ve şimdi bu seviyeyi kaybetmemek için mücadele ediyor. Bitcoin’in sert gerilemesi bulaşma etkisi yarattı ve altcoin projeleri de ciddi...
Vural Erkan 3 hafta önce