TRON Mucidi, Bu Altcoin’i Binance’e Boşaltıyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
396 görüntülenme
TRON Mucidi, Bu Altcoin'i Binance'e Boşaltıyor!

TRON (TRX) kurucusu olan Justin Sun, en son kripto para işlemiyle gündeme geldi. On-chain verilere göre TRON mucidi Justin Sun, bir altcoin’i günlük işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’e gönderdi. İşte detaylar…

TRON mucidi, LQTY coinlerini Binance’e aktardı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün, Binance, Liquity (LQTY) coin’ini inovasyon kategorisinde listeledi. Hatta bu durum, kripto paranın fiyatının yüzde 30’un üzerinde değer kazanmasına neden oldu. Binance’in listelemesinin ardından, Justin Sun, cüzdanındaki 2.5 milyon LQTY’nin hepsini Binance’e transfer etti. Twitter’da Lookonchain’in paylaştığı verilerin altına gelen yorumlar, Sun’ın LQTY coinlerini muhtemelen satacağı yönünde.

Diğer yandan, balinalar da LQTY için harekete geçmiş gibi duruyor. Anonim bir balina, son 10 günde 590.067 LQTY satın aldı ve stake etti. Bir diğer balina ise Binance listelemesi sonucu LQTY’den 20.000 dolar kâr elde etti.

Sun, ETH hamleleriyle de gündeme geldi

Diğer yandan Justin Sun, geçtiğimiz günlerde yüklü miktarda altcoin stake ederek gündeme geldi. Merkezi olmayan finans (DeFi) staking platformu Lido Finance geçtiğimiz günlerde en büyük günlük stake girişini kaydetti. Bu dönüm noktasına, likit staking platformunda 150.000 ETH stake eden Tron’un kurucusu Justin Sun sayesinde ulaşıldı. Staking kilometre taşı ilk olarak Blockchain analitik firması Lookonchain tarafından Twitter’da bildirildi. Tweet’e göre Justin Sun, Lido’da dört ayrı işlemde 150.100 ETH stake etmişti.

O sırada, stake edilen ETH’nin değeri 240 milyon dolardı. DeBank’tan alınan veriler, aynı zamanda kripto borsası Huobi Global’in danışma kurulunda da görev yapan Sun’ın o zamandan beri platformda 50.000 ETH daha stake ettiğini ve varlıklarını 320 milyon dolardan fazla değere sahip 200.100 stETH’ye çıkardığını gösteriyor. Justin Sun ile ilişkilendirilen cüzdan şu anda 37.9 milyon dolar değerinde ETH ve 4.8 milyon ZRX’e sahip. Sun ayrıca DeFi borç verme platformu Aave V2’de 40.1 milyon USDT ve 11.6 milyon USDC’ye sahip.

Lido Finance, Twitter’daki takipçilerine platformun ulaştığı staking kilometre taşını anlattı. Tweet’e göre, Sun tarafından stake edilen ETH miktarı, ödüllerin seyreltilmesi gibi potansiyel yan etkileri ele alarak büyük miktarda stake girişlerine yanıt veren dinamik bir mekanizma olan Staking Rate Limit adlı bir protokol güvenlik özelliğini tetikledi. En son dönüm noktası, Lido DAO’nun yerel token LDO’sunun yüzde 11’den fazla artmasına neden oldu. Son gelişmeler ayrıca tokenin günlük işlem hacminde kısa bir süre için yüzde 30’luk bir artışa yol açıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinbase'den Altcoin Listelemesi ve Crypto435 Girişimi!
Coinbase’den Altcoin Listelemesi ve Crypto435 Girişimi! En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, en son, bir altcoin listelemesi ve yeni bir girişimi ile gündeme geldi. İşte detaylar… Coinbase, altcoin listelemesini duyurdu Coinbase, şirketten 28 Şubat’ta yapılan duyuruya göre Euro Coin’i (EUROC) listeledi....
Aslı Dinçer 3 hafta önce