TRON Mucidi Bu Altcoini Binance’e Boşalttı: Dump Yedi!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
1.348 görüntülenme
TRON Mucidi Bu Altcoini Binance'e Boşalttı: Dump Yedi!

Kripto para piyasası Cuma günkü sert düşüşün ardından nispeten sakin bir hafta sonu geçirdi. Bununla birlikte kripto okyanusundaki balinalar yakaladıkları fırsatları kaçırmaya niyetli değildi. Bu balinalardan birisi olan Tron kurucusu Justin Sun, yüklü miktarda TrueFi (TRU) tokenini kripto borsası Binance’e taşıdı. Bu da ilgili token için bir dump’ı tetikledi.

Tron mucidi TRU’yu dumpladı!

Kripto para borsası Huobi’nin ve altcoin projesi Tron’un kurucusu Justin Sun, kripto piyasasındaki hareketleriyle ve işlemleriyle yakından takip ediliyor. Çünkü Sun, aynı zamanda piyasada yüklü miktarda işlemlere imza atan bir kripto balinası. Tron mucidi, bugün gün içinde 3,87 milyon dolara eşdeğer 28,8 milyon adet TRU tokenini, kripto borsası Binance’e transfer etti. Bir borsaya token transferi, genel olarak bir satış sinyali olarak yorumlanır. Bu satış sinyali eğer bir balinadan geliyorsa, doğal olarak ilgili token fiyatını sert bir şekilde düşürmesi mümkün. Nitekim bugün de Sun’ın, token aktarımından ilgili token olan TRU’nun fiyatı 0,1432 dolardan 0,1061 dolara kadar geriledi.

Tron
TRU günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Basın zamanında TRU fiyatı, kısmen toparlansa da günlük bazda %2,9 kayıpla 0,1123 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte haftalık zaman perspektifinden bakıldığında, TRU fiyatının bir hafta önce 0,064 dolar olduğu dikkate alındığında, Tron mucidinin bu fiyat yükselişinden faydalandığı daha net anlaşılıyor. Buna ilaveten, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Justin Sun’ın TRU tokenine karşı özel bir ilgisi var. Tron mucidinin alış-satış istatistiklerine bakıldığında da TRU’yu çoğu zaman yüksek fiyattan satmayı başardığı görülüyor.

Tron
TRU haftalık fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

TrueFi (TRU) nedir ve ne işe yarar?

TrueFi, likidite sağlayıcıları için yüksek APR’ye sahip faiz getiren havuzlar oluşturmaya yönelik bir protokol. Proje, TrustTokens (TRU) kullanan fayda ve ödül mekanizmalarını içeriyor ve katılımcıları istikrarlı, yüksek APR’leri sürdürmeleri için ödüllendiriyor. TRU, TrueFi protokolünün yerel tokeni ve çeşitli kulanım alanlarına sahip. Token sahipleri, tahmin pazarında kimin güvenilir bir borçlu olduğu konusunda nihayetinde söz sahibi. TRU, sahibine üçüncü taraflar için kredi derecelendirme olanağı veriyor. Token, kredi notu ile tamamen teşvikler üzerinden işleyen izinsiz bir kredi sistemi kurmak mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Mesajlar Sızdı: SEC Başkanı'na O Bitcoin Borsasından Teklif!
Mesajlar Sızdı: SEC Başkanı’na O Bitcoin Borsasından Teklif! Wall Street Journal’a göre, Bitcoin borsa devi Binance, Gary Gensler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı olmadan yıllar önce danışman olarak işe almak istedi. İlginç iddia: Bitcoin borsası, Gensler’i bünyesine katmak istedi! İddialara göre, dünyanın en büyük...
Vural Erkan 3 hafta önce