Reklamı kapat

TRON Mucidi, FTX Hakkında Konuşuyor! Kurtaracaklar mı?

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
1 görüntülenme
FTX krizi, kripto para alanındaki birçok kişinin açıklamalarıyla gündem olmaya devam ediyor. TRON ekosisteminin kurucusu Justin Sun, FTX hakkında canlı yayın yaptı. İşte Sun’ın açıklamaları…

FTX krizi, kripto para alanındaki birçok kişinin açıklamalarıyla gündem olmaya devam ediyor. TRON ekosisteminin kurucusu Justin Sun, FTX hakkında canlı yayın gerçekleştirdi. İşte Sun’ın açıklamaları…

TRON mucidi açıklama yapıyor: “Beklentiye girmeyin”

FTX’in kurtarılmasına yönelik açıklamalarla piyasayı umutlandıran Justin Sun, yeni açıklamalarıyla gündeme geldi. Bir canlı yayında konuşan Sun, “FTX ile görüşmelerinin devam ettiğini” açıkladı. Fakat, “kimsenin bu konuda bir beklentiye girmesini istemediğini” aktardı. Sun, yapılması gereken şeyin birlik olup endüstriyi korumak olduğunu açıkladı.

TRON Mucidi, FTX ile Ortaklık Kurabilir! "Bu 5 Altcoin Güvende"

Ayrıca FTX konusunda kendilerinin tam ve eksiksiz bir araştırma yapmak adına zamana ihtiyaçları olduğunu aktardı. Sun, FTX’in bilançosundaki açığa dair net bir bilgileri olmadığını söyledi. Fakat, “milyarlardan bahsettiğimizi söyleyebilirim,” dedi. Net rakamın ne olduğunu bilmediği için, sürece devam etmeleri konusunda herhangi bir kesinlik yok. Sun, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

4 milyar dolar söylentileri de var, 8 milyar da. Öncelikle kendi kullanıcılarımızı gözeteceğimizi söyleyebilirim. Açıkçası, balıklama atlamak istemiyoruz.

FTX'den Sonra Bu Bitcoin Platformu İşlemleri Durduruyor!

Sun: CZ denedi ama olmadı

Yani Sun, FTX ile herhangi bir ortaklık kurmak veya borsayı satın alarak borçlarını kapatmak adına mali tablosuna bakılması gerektiğinin altını çizdi. Büyük resmi görmeden süreci devam ettirmeyeceklerini bildirdi. Ayrıca Sun, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun konuya yönelik ilk adımı atma cesaretini takdir etti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Alameda’nın ve FTX’in varlıklarına yönelik raporları incelemesi sonucu Zhao, elindeki FTX Token’ı (FTT) satma planını açıklamıştı.

Zhao, bunu, “erken çıkış stratejisi” olarak tanımlamıştı. Zaten sahne ışığını FTX’e yönelten şey de bu oldu. Ayrıca Zhao, FTX’in iflası durumunda borsaya yardım eli uzatmıştı. Fakat Binance, yaptığı görüşmelerin ardından, borsayı kurtaramayacakları kararına vardı. Sun, diğer kripto para borsalarının da iyi iş çıkardığını belirtti. Bu nedenle FTX iflas etse bile, sektörün iyi bir şekilde devam edeceğini aktardı.

Binance'den Sonra O Borsa FTX ile Görüşüyor

Ayrıca Sun, düzenleyicilere karşı sorumluluklarından bahsetti. Kripto şirketlerinin, düzenleyicilere karşı sorumluluklarını yerine getirdiğini göstermesinin kritik olduğunu düşünmekte. Sun’a göre camia “dik bir duruş sergilemeli ve zorluklara karşı birlik içerisinde olduklarını göstermeli”. Bilindiği gibi FTX’in çöküşü ve kripto para birimlerindeki volatilite, birçok yetkilinin dikkatini çekti. ABD’deki senatörlerin konuya yönelik açıklamalarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

FTX’te üst düzey bir istifa dikkat çekti

FTX’in kurumsal satış başkanı Zane Tackett, müşterilere bu hafta boyunca firmanın potansiyel iflası hakkında ekibinin “tamamen habersiz” olduğunu belirten bir mektup gönderdi. Kaynaklara göre, 10 Kasım’ın sonlarında gönderilen bir mesajda VIP müşterilerine, zor durumdaki kripto borsasından istifasını bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin Hacklendi: Milyonlar Çalındı, Fiyat Çöküyor!
Bu Altcoin Hacklendi: Milyonlar Çalındı, Fiyat Çöküyor! Bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü olan DFX Finance (DFX), hack saldırısıyla gündeme geldi. Söz konusu saldırıda, 4.3 milyon dolar çalındı. Ayrıca, platformun altcoin projesi düşüş yaşadı. İşte detaylar… DFX Finance saldırıya uğradı Fiat paraya sabitli stablecoin’ler için...
Aslı Dinçer 3 hafta önce