Reklamı kapat

TRON (TRX) BitTorrent’i Satın Alabilir

Mert Kaya
Mert Kaya 26 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Silikon Vadisine girdiği zamanın üzerinden tam 13 yıl geçen BitTorrent Inc. son zamanlarda çok konuşulan TRON (TRX) tarafından satın alınabilir. TRON’un kurucusu Justin Sun’ın satın almayı bitirmek üzere olduğu konuşuluyor. Multi Milyar Dolarlık piyasa kapitalizasyonuna sahip TRON, interneti merkeziyetsizleştirmek olan hedefini BitTorrent ile daha da güçlü hale getirebilir.


Kripto Koin’i Telegramda Takip Edin!


BitTorrent’in mucidi Bram Cohen tarafından kurulan BitTorrent Inc. 100 milyondan fazla kullanıcısıyla en çok bilinen uTorrent istemcisi.

Ancak Bittorrent Inc. bu devasa kullanıcı tabanına karşın erken yatırımcılarının umduğunun aksine asla milyar dolarlık bir teknoloji devi haline gelemedi.

Geçtiğimiz haftalarda TorrentFreak’in haberine göre BitTorrent Inc. geçen yıl şirket ismini sessiz sedasız “Rainberry” olarak değiştirmişti. Şirket kararını “tamamen kurumsal bir karar” olarak açıklasa da bu isim değişikliğinin şirketin satın alınması planlarıyla bir ilgisi olabilir…

TorrentFreak ayrıca TRON-BitTorrent Inc. anlaşmasının bitmek üzere olduğuna dair belgeler yayınladı. Bu belge Şubat’ın sonunda “Rainberry Acquisition” isimli bir şirketin California’da kayıt olduğunu söylüyor.

Bu şirketin üzerine kayıtlı olduğu kişi ise TRON’un kurucusu Justin Sun’dan başkası değil.

Bu bulguları BitTorrent Inc.’e soran TorrentFreak ekibi Justin Sun tarafından gelen ilgiyi ve anlaşma aşamasında olduklarını doğrulayan bir yanıt aldığını ancak henüz yüzde yüz kesinliğe ulaşmadığını belirten bir yazı yayınladı.

BitTorrent Inc.’in kurucusunun ayrıca kripto paralara ilgili olduğunu da söyleyelim. Kendisi Chia isimli bir kripto para oluşturma aşamasında…

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

galatasaray nft
Galatasaray’lıların Gözdesi Wesley Sneijder Tron İle Birlikte Çalışacak Bu ay sonunda kendi blok zinciri ağına geçiş yapacak olan Tron, yeni anlaşmalara imza atmaya devam ediyor. Tron şimdi de futbol tahmin platformu vSport ile anlaşmaya vararak blockchain üzerinden bu yaz Rusya’da düzenlenecek dünya kupası finallerinde kullanıcıların...
Burak Can Senyelli 26 Mayıs 2018