Reklamı kapat

TRON’un Kurucusu Justin Sun: “30 Temmuz’da Gizli Projemizi Hayata Geçireceğiz”

Mert Kaya
Mert Kaya 25 Haziran 2018
0 görüntülenme

Tron’un ana ağ geçiş heyecanı devam ederken bir canlı yayına katılan Justin Sun, Tron’un başlangıç bloğu (Genesis Block) hakkında konuştu ve gizli bir proje hazırlığında olduklarını söyledi. Sun, projenin resmi başlangıç tarihi için 30 Temmuz’a işaret verdi.

Tron 30 Temmuz’da ayrıca Tron “Virtual Machine”i (Sanal Makine) de hayata sokacak.

Tron’a meraklı izleyicilerden biri Tron’un başlangıç bloğunun kodlarını okurken adeta bir sürpriz yumurta ile karşılaştı:

“Yeni bir sistem mevcut sistemin herhangi bir merkezi kontrol veya koordinasyon gerektirmeden birbirine bağlanmasına izin vermeli!”

Justin Sun başlangıç bloğunun içine yazılan yazı için “World Wide Web” in mucidi Tim Berners’ten esinlendiklerini söyledi.

Sun fikirlerinin “interneti yeniden merkeziyetsiz hale getirelim” olduğunu yineleyerek bunun için Tim Berners Lee’nin fikirlerinde ısrarcı olacaklarını belirtti.

İlk bloklarına bu yazıları koymanın sebebini herkesin Tron Kuruluşu’nun Lee’nin orijinal fikirleri üzerine çalışıldığını anlaması için şeklinde açıkladı. Sun bunu “İnternet’in kendisinin ilk bloğu” olarak tanımlıyor.

Sun ayrıca 30 Temmuz’da hayata geçirilmesi planlanan sanal makinenin önemi hakkında konuşurken “gizli proje”lerinden de bahsetmeden geçmedi:

“Tron’un en çok değer verdiği şeylerden biri ürünlerimizi ve misyonlarımızı zamanında yerine getirmek ve teslim etmek. Gördüğünüz gibi Testnetimiz 31 Mart’ta, Mainnetimiz 31 Mayıs’ta idi. Şimdi de 25 Haziran’da mainnet’e geçiyoruz. Bir sonraki önemli dönüm noktası 30 Temmuz olacak, resmi sanal makinemizi hayata geçireceğiz. Tron platformundaki bütün merkezi olmayan borsa ve uygulamalar Tron ekosistemine bağlı durumda. Bu arada 30 Temmuz’da gizli projelerimizden birini hayata geçireceğiz.”

Bu gizli projenin Tron platformuna 100 milyon aktif kullanıcı sağlayacağını söyleyen Justin Sun gizli projelerinin bugün gerçekleşen mainnet’ten bile daha önemli olduğunu söyledi.

“30 Temmuz’da Tron için yeni bir dönemin başlayacağı kanaatindeyim…”

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kucoin’den Dünya Kupası Quizi: 8 Bitcoin Hediye Türkiye’de de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Çin merkezli kripto para borsası Kucoin, kripto para tutkunları için dünya kupasına özel bir kampanya düzenliyor. Kucoin düzenlediği kampanyayı iki bölüme ayırıyor ve kazananlara 4’er Bitcoin, yani yaklaşık 25.000...
Serkan Eser 25 Haziran 2018