TRON’un Kurucusu Justin Sun: “30 Temmuz’da Gizli Projemizi Hayata Geçireceğiz”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tron’un ana ağ geçiş heyecanı devam ederken bir canlı yayına katılan Justin Sun, Tron’un başlangıç bloğu (Genesis Block) hakkında konuştu ve gizli bir proje hazırlığında olduklarını söyledi. Sun, projenin resmi başlangıç tarihi için 30 Temmuz’a işaret verdi.

Tron 30 Temmuz’da ayrıca Tron “Virtual Machine”i (Sanal Makine) de hayata sokacak.

Tron’a meraklı izleyicilerden biri Tron’un başlangıç bloğunun kodlarını okurken adeta bir sürpriz yumurta ile karşılaştı:

“Yeni bir sistem mevcut sistemin herhangi bir merkezi kontrol veya koordinasyon gerektirmeden birbirine bağlanmasına izin vermeli!”

Justin Sun başlangıç bloğunun içine yazılan yazı için “World Wide Web” in mucidi Tim Berners’ten esinlendiklerini söyledi.

Sun fikirlerinin “interneti yeniden merkeziyetsiz hale getirelim” olduğunu yineleyerek bunun için Tim Berners Lee’nin fikirlerinde ısrarcı olacaklarını belirtti.

İlk bloklarına bu yazıları koymanın sebebini herkesin Tron Kuruluşu’nun Lee’nin orijinal fikirleri üzerine çalışıldığını anlaması için şeklinde açıkladı. Sun bunu “İnternet’in kendisinin ilk bloğu” olarak tanımlıyor.

Sun ayrıca 30 Temmuz’da hayata geçirilmesi planlanan sanal makinenin önemi hakkında konuşurken “gizli proje”lerinden de bahsetmeden geçmedi:

“Tron’un en çok değer verdiği şeylerden biri ürünlerimizi ve misyonlarımızı zamanında yerine getirmek ve teslim etmek. Gördüğünüz gibi Testnetimiz 31 Mart’ta, Mainnetimiz 31 Mayıs’ta idi. Şimdi de 25 Haziran’da mainnet’e geçiyoruz. Bir sonraki önemli dönüm noktası 30 Temmuz olacak, resmi sanal makinemizi hayata geçireceğiz. Tron platformundaki bütün merkezi olmayan borsa ve uygulamalar Tron ekosistemine bağlı durumda. Bu arada 30 Temmuz’da gizli projelerimizden birini hayata geçireceğiz.”

Bu gizli projenin Tron platformuna 100 milyon aktif kullanıcı sağlayacağını söyleyen Justin Sun gizli projelerinin bugün gerçekleşen mainnet’ten bile daha önemli olduğunu söyledi.

“30 Temmuz’da Tron için yeni bir dönemin başlayacağı kanaatindeyim…”

TRON’un Kurucusu Justin Sun: “30 Temmuz’da Gizli Projemizi Hayata Geçireceğiz”

Yorumlar kapalı.