Donald Trump Suçlu Bulundu: Bu Meme Coin’ler Tepki Verdi!

Donald Trump Suçlu Bulundu: Bu Meme Coin'ler Tepki Verdi!
Donald Trump Suçlu Bulundu: Bu Meme Coin'ler Tepki Verdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tartışmalı bir figür olan Trump’ın başı yine dertte ve bu seferki büyük. Eski ABD Başkanı, Manhattan’daki bir jüri tarafından “sus payı” davasıyla ilgili 34 ağır suçlamadan suçlu bulundu. Dalgalı yapılarıyla bilinen meme coin projelerinin aldığı şok dalgası dramatik değişimlere sahne oldu. Donald Trump temalı coinlerin fiyatları bu olaydan sonra düşüşe geçti. Bu da traderların duyarlılığının bu coinlerin değerini nasıl hızla etkileme potansiyeli olduğunun altını çizdi.

Jüri Donald Trump’ı suçlu buldu, meme coin projeleri tepki verdi!

Dün gece tarihte bir ilke tanık olduk. Jüri, eski ABD Başkanı Donald Trump’ı 34 ayrı suçlamadan suçlu buldu. Bu mahkûmiyet kararı, kendisiyle ilişkilendirilen meme coin piyasasını önemli ölçüde etkiledi. TRUMP meme coin, duyurunun ardından %35’e varan bir düşüş yaşadı. Ancak, bu çok uzun sürmedi ve hızla toparlandı ve neredeyse önceki zirvesini geri kazandı. Haberin ardından 20 dakikalık kısa bir süre içinde TRUMP token’ın piyasa değerinden toplamda 130 milyon doların üzerinde para silindi. TRUMP’ın fiyatı o zamandan beri toparlandı ve şu anda 24 saatin en yüksek seviyesine yakın.

Trump token ile birlikte, Super Trump (STRUMP) ve Baby Trump (BABYTRUMP) gibi Trump bağlantılı diğer tokenlar da benzer düşüşler yaşadı. Ancak bu meme coin’leri toparlanamadı. Şaşırtıcı bir şekilde, Joe Biden ile ilişkili Jeo Boden (BODEN) meme coin’i kararın ardından kısa süreliğine %6,4 oranında yükseldi. Ancak karar öncesi fiyatının altına düştü. Bu süreçte, Politik Finans (PolitiFi) meme coinlerinin piyasa değerinde son gün %0,1’lik bir düşüş oldu. Bu meme coin’lerin yaklaşık değeri 1,56 milyar dolar seviyelerinde.

Usta Analist 2 Sürpriz Meme Coin İsmi Verdi: DOGE’den Önce Alacağım!

Trump “gerçek duruşmaya” mı çıkacak?

Manhattan’da bir jüri 30 Mayıs’ta eski başkanı 34 kez iş kayıtlarında tahrifat yapmaktan suçlu buldu. Bu dava, avukatının 2016 seçimlerinden önce yetişkin bir aktrise 130.000 dolar ödemesiyle ilgiliydi. Ancak Trump masum olduğunu söylüyor ve davayı siyasi amaçlı olmakla suçluyor. Bu yüzden, karara itiraz etmeyi planlıyor Ayrıca, Kasım seçimleri sırasında “gerçek bir yargılama” yapılmasını öneriyor. Dava şimdi Yargıç Juan Merchan’ın yönetiminde, her iki tarafın da tercih ettikleri cezalara ilişkin argümanlarını sunacakları hüküm aşamasına doğru ilerliyor.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere karar, ABD’deki siyasi senaryoyu daha da gerginleştirdi. Halk yasal sorundan dolayı üzgün. Bununla birlikte, Oracle Blockchain destekli Polymarket, yaklaşan seçimlerde Trump’ın Biden’a karşı kazanmasını destekliyor. Yargıç, Trump’ın cezasını Temmuz ayında belirleyecek. Bu doğrultuda dört yıla kadar hapis cezası söz konusu. Ancak bu tarihi bir olay. Çünkü kendisi bir suçtan hüküm giyen ilk eski ABD başkanı unvanını aldı. Davanın, kamuoyundaki imajını ve kripto para projelerini etkilemesi mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Donald Trump Suçlu Bulundu: Bu Meme Coin’ler Tepki Verdi!