Reklamı kapat

Turcoin’den Milyar Liralık Vurgun: Alacaklılar Tesisi Bastı!

Mert Kaya
Mert Kaya 18 Haziran 2018
0 görüntülenme

Türkiye’de henüz Çiftlik Bank konuşulmaya devam ederken saadet zinciri ile dolandırıcılıklara bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Tıpkı Çiftlik Bank’ta olduğu gibi Kıbrıs’ta kurulan Hipper A.Ş ile “Türkiye’nin ilk dijital para birimini hayata geçirdik!” mesajıyla ortaya çıkan Turcoin kayıplara karıştı. Hipper A.Ş’nin %49 oranında ortağı olan ve Turcoin’in sahibi Anafis A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sadun Kaya’nın yurtdışına kaçtığı iddia edilirken Hipper A.Ş’nin diğer ortaklarına da ulaşılamıyor.

10 ay gibi bir sürede piyasadan 500 Milyon TL toplayan Hipper A.Ş yakın zaman önce 22 yöneticisine Mercedes hediye etmişti.

Kripto Koin’i Telegram’da Takip Edin!

Röportajlarından birinde 5 Milyar Dolar cirolarının olduğunu ifade eden Sadun Kaya’ya telefonla ulaşıldı; kendisinin diğer ortakları tarafından kandırıldığını iddia eden Kaya şu cümleleri sarf etti:

“Sistemde toplanan paradan benim hesabıma 30 milyon TL geldi. Diğer ortaklar benden habersiz 400 milyon TL toplamış. Şu an herkes suçu bana atmak istiyor. Bana dekont gönderenlere ödeme yapıyorum.”

Sistemin yakın zamana kadar kesintisiz çalıştığını ancak Gümrük Bakanlığı’nın incelemeleri sonrası işlerin karıştığını itiraf eden Kaya ayrıca şu sözleri söyledi:

“Bankalar, bakanlık incelemesine paralel hesapları bloke etti. Ödemelerimiz aksadı. Sistem de tıkandı. Oyuna geldim. Bu işten aklanınca kendimi titan ve networking pazarlama ile mücadeleye adayacağım”

Turcoin’in yaratıcısı Sadun Kaya, “Benim kripto paramda kaybetmek yok!” sloganıyla piyasaya çıkmıştı.

Ayrıca şirketin Kocaeli’nde kurduğu kripto para üretim tesislerinin de alacaklılar tarafından basıldığı öğrenildi.

Şirket tarafından dolandırıldıklarını ifade eden bir mağdur hangi vaatlerle kandırıldıklarını anlattı:

“62 bin TL tam paketle giriş yaptım. Bugüne kadar kuruş ödeme yapmadılar. Oysa tanıtım reklamlarında ilk bir ayda ödeyecekleri para 22 bin TL idi. Yani riskin bir ayda 40 bin TL’ye düşeceğini söylüyorlardı. Şu an banka kredilerimi ödeyemiyorum.”

Kripto Koin App Store’da! Sosyal Platformu, Güncel Fiyatlar ve Son Dakika Haberleri İçin Hemen İndirin!

Sıradaki Haber: Yine Siber Saldırı! Hedefte Syscoin Var!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin’in Yaratıcısı Kim? Satoshi Nakamoto CIA, NSA ya da FBI Olabilir Mi? Bitcoin‘in yaratıcısı Satoshi Nakamoto‘nun kimliği hakkındaki teorilerde son dönemde en çok öne çıkanı Nakomoto’nun kimliğinin Amerikan İstihbarat Servisleri tarafından bilindiği yönünde. En azından iki İnternet gazetecisine göre durum böyle.  Günümüzde herhangi bir teknoloji yazarının ABD İstihbaratı ile...
Serkan Eser 18 Haziran 2018