Türk Altın Uzmanından ONS ve Gram Altın Tahmini: Ekim’e Kadar Bu Seviyeler!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 9 Haziran 2021
0 görüntülenme
400 oz Gold Bars AB 01 scaled

Ons altın haftaya 1.890 dolar civarından başlayıp 1.882 civarına kadar gerilemişti. Ardından yine 1.900 dolar seviyesinin üzerine çıkan altın için yatırımcıların gözü ABD’deki enflasyon verilerinde olmaya devam ediyor. Gram altın bugün ise 524 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bu sırada, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, altının ons ve gram fiyatlarının yönüne ilişkin tahminlerini açıkladı.

Mehmet Ali Yıldırımtürk: Gram altın kısa vadede 515  lirayı görebilir

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Yıldırımtürk de ABD verilerinin önemini vurguladı ve değerli metal fiyatının yönünü etkileyeceğini belirtti. Yıldırımtürk, gram altın için kısa vadeli fiyat tahminini paylaştı ve piyasadaki düşüşlerle 520 liranın, belki 515 liranın da görülebileceğini söyledi. Yükselişte 540 liranın görülebileceğini belirten uzman isim, Eylül-Ekim ayları için sevindirici tahminini paylaştı ve “Gram altın 600-650 liraya doğru toparlanabilir,” ifadelerini kullandı.

Dünyaca Ünlü Altın Analistleri Uyardı: Derin Bir Çöküş!

Yıldırımtürk, altının ons fiyatına yönelik tahminlerinde Fed’in faiz toplantısına dikkat çekti. Fed Başkanı Powell’ın faizin artmayacağını açıklaması durumunda ons altının önümüzdeki hafta 1.950 dolara kadar yükselebileceğini söyledi. Fed’in faizi artırması durumunda “altın baskılanmaya devam edebilir,” dedi. Ayrıca ons altın için de Eylül-Ekim tahminlerini açıkladı ve 2.000-2.150 doların görülebileceğini vurguladı.

Yatırımcılar, kripto paralardan altın’a geçiyor

Tahminlerinin yanı sıra Yıldırımtürk, altının 2021’in ilk çeyreğindeki fiyat hareketlerinde kripto para birimlerinin etkili olduğuna dikkat çekti. İlk çeyrekte ilginin kripto para birimlerinde olmasından dolayı altın fiyatında çeşitli zayıflıkların görüldüğünü belirtti ve ikinci çeyreğin başlarında kripto piyasasında ortaya çıkan tedirginlikler dolayısıyla oradan çıkan paranın altın piyasasına girdiğinden bahsetti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD’nin dev bankası JP Morgan’ın analistleri de yatırımlardaki bu yön değişikliğine dikkat çekmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin price prediction Bulls buy the dip to push BTCUSD past 50k
Profesyonel Türk Analist, Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı ve Bu Seviyelere İşaret Etti! Dün akşam saatlerinde neredeyse 31.000 dolar seviyelerine kadar gerilemiş olan Bitcoin (BTC), hafif toparlanmış durumda ve Kriptokoin.com verilerine göre 35.043 dolardan işlem görüyor. Düşüşler yatırımcıları endişelendirse de teknik analiz konusunda uzman olan Aksel Kibar, “olası ayı tuzağına...
Aslı Dinçer 9 Haziran 2021