Türk Bitcoin Borsasında Erişim Sorunu: Borsaya Neden Erişilemiyor?

1688893
1688893
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Bitcoin ve altcoin borsalarından biri olan Bitexen’in kullanıcıları, Cuma günü başlayan bir erişim sorunu ile karşılaştı. Peki, neler yaşandı? Yaşanan erişim sorununun ardında hangi sebepler yer alıyordu? İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoin borsası Bitexen’in internet sitesine erişilemedi

Bitexen kullanıcıları, borsaya neden ulaşamadığına dair bir cevap arıyorken konuyla ilgili Bitexen’den de açıklama geldi. Borsanın açıklamasına göre 15 Ekim Cuma günü akşam saatlerinde başlayan erişim probleminin ardında öncelikle DNS sunucularında yaşanan sıkıntılar yer alıyor. Bitexen, 16 Ekim’de yaptığı açıklamasında, “Değerli kullanıcılarımız, yaşanan sistemsel sorunun DNS sunucularımız kaynaklı olduğu tespit edilmiş olup sorunun giderilmesi için çalışmalar devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz,” ifadeleri yer aldı.

Ünlü CEO Beklenen Haberi Açıkladı: Bu Altcoin, Dev Borsaya Giriyor!

Bunun ardından Bitexen, siteye giriş yaptıklarında “bağlantı sağlanamıyor” uyarısı ile karşı karşıya kalan kullanıcıları “web.bitexen.com” adresine yönlendirdi. Borsa, yaşanan erişim problemi hakkında akşama doğru bir tweet yayınlayarak aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Web sitemize ve mobil uygulamamıza Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin ‘Marka Tescili ve Kullanımı’ konulu bir uygulaması nedeniyle Türkiye içinden giriş yapılamadığı tespit edilmiştir. Kullanıcılarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için Erişim Sağlayıcıları Birliği ile görüşmeler devam etmektedir. Hukuk departmanımız, sürecin en kısa sürede tamamlanması için çalışmalarını sürdürmektedir. Mobil uygulamamıza ait güncelleme ve düzenlemeler, ilgili uygulama marketlerine gönderilmiş olup yaşanan sorun giderilene kadar hesaplarınıza web.bitexen.com adresinden ulaşabilirsiniz.”

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Bitexen, Alexa verilerine göre BtcTurk, Paribu ve Bitci gibi borsaların ardından en popüler beşinci platform olarak karşımıza çıkıyor. Bitexen, Türkiye’de kuruldu ve İTÜ ARI Teknokent teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyet gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Türk Bitcoin Borsasında Erişim Sorunu: Borsaya Neden Erişilemiyor?