Türk Kripto Para Projesi BiLira, Piyasaya Sürülüyor!

Serkan Eser
Serkan Eser 2 Aralık 2019
6 görüntülenme

Kriptokoin.com – Türk Lirası (TL) ile teminatlandırılmış istikrarlı kripto para birimi başka bir deyişle bir stablecoin olan BiLira, 250 bin dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Ayrıca BiLira, önümüzdeki hafta kripto para borsası Coiny’de BiLira/TL çiftiyle listelenecek.

Türk Lirasına endeskli kripto para birimi BiLira, 250 bin dolarlık yatırım aldı

Kısa süre açıklanan bilgilere göre, Türk Lirası’na endeskli stabil kripto para birimi BiLira, 250 bin dolarlık bir yatırım aldı. Kripto para projesine bu yatırım, Emin Gün Sirer’in Ava Labs’ı, Alp Ihlamur, Varol Civil, Onur Umut ve başka önemli yatırımcıların dahil olduğu bir grup tarafından yapıldı.

Etherscan adresine göre, şirket tarafından bugüne kadar 256.600 BiLira çıkarılmış durumda. Ayrıca Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışan kripto para projesiyle ilgili önemli bir haber daha var ve proje yakında kripto para borsalarında işlem görmeye başlayacak. Şirket tarafından yapılan resmi duyuruya göre BiLira, 9 Aralık tarihinde kripto para borsası Coiny’de BiLira/TL işlem çifti ile ticarete açılacak.

BiLira nasıl satın alınır ve hangi bankalar süreci destekliyor?

Yatırımcıların BiLira satın alabilmek için önce fonları bankaya havale etmeleri gerekiyor. BiLira’nın resmi internet sitesindeki bilgilere göre,  kripto para için Garanti, VakıfBank, Fibabanka ve Turkishbank gibi dört farkı ödeme kanalı var. Banka işlemi kontrol ettikten sonra BiLira’ya bildiriyor ve şirkette dijital varlık oluşturuyor. Daha sonra çıkarılan kripto para, alıcının Ethereum cüzdanına transfer ediliyor. BiLira ile ilgili önemli haberler ve detaylı bilgi almak için “Türk Lirasına Endesklenen Kripto Para “BiLira” Geliyor!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dev Bitcoin Borsası Binance’ın CEO’su Türkiye İle İlgili Konuştu: “Bu Enerjik Ülke En Hızlı Büyüyen Kripto Uluslarından Biri” Kriptokoin – Türkiye’deki son B2B etkinliğinde, geleneksel finans kurumlarından ve kamu sektöründen bir çok kişi önemli bir isimle selfie çektirmek için sıraya giriyorlardı. Kuşkusuz o isim Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ” idi. CZ 19 Kasım’da Türkiye’de düzenlenen...
Mesut İnan 3 Aralık 2019