Ünlü Türk Şirketinden Beklenen Kripto Para Açıklaması Geldi!

478256 1351460051
478256 1351460051
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1975 yılında bazı şirketlerin tek çatı altında toplanmasıyla toplanan İstanbul merkezli bir holding olan Doğuş Grubu, kripto para sektörüne gireceğine yönelik haberlerin ortaya çıkmasının ardından yeni bir açıklamada bulundu. İşte detaylar…

Doğuş Grubu kripto para sektörüne mi giriyor?

Geçtiğimiz günlerde, Türkiye’nin en büyük holding’lerinden biri olan Doğuş Grubu’nun kripto piyasasına gireceği, kendi tokenını çıkarmak için çalışmalara başladığı yönünde haberler ortaya çıkmıştı. Ana akım medyaya yansıyan bilgilere göre grup, kendi çıkaracağı kripto para için çalışanlarından isim önerisi istemişti.

TBY Holding, Türkiye'de Bir Tokenizasyon Projesi Başlatacak

Ancak, holding, çıkan haberlere yönelik yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak için yeni bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre “Doğuş Grubu herhangi bir sebeple coin üretme girişiminde bulunmuyor.” Ancak holding, çalışanlara yönelik bir ödül platformu yaratma planı kapsamında şirket içerisinde bir çalışma yürütüldüğünü söyledi. Söz konusu anketin de bununla ilgili olduğunu belirtti.

Doğuş Grubu, çalışanlarına yönelik bir sadakat programı kurmayı hedefliyor

Doğuş Grubu’nun çalışanlarına yolladığı mailde, “Blockchain teknolojisi üzerinde konumlanan, alışveriş ve ödül deneyimi odaklı bir sadakat ekosistemi oluşturma” planından söz ediliyordu. Şirket, “Bu dijital değer biriminin ismi, grup genelinde çalışanların önerisiyle belirlenecektir. Bu kapsamda isim önerilerinizi bekliyoruz,” ifadelerini kullandı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere birçok Türk şirket, Blockchain ve kripto para alanına yöneliyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz aylarda TBY Holding, Türkiye’de tokenizasyon projesi başlattığının haberini vermişti. Böylece Türkiye’de bir ilke imza atmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Türk Şirketinden Beklenen Kripto Para Açıklaması Geldi!