Türkiye Bu Bitcoin Borsasından Müşteri Bilgilerini İstedi!

altcoin buzz
altcoin buzz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü Bitcoin ve altcoin borsalarından biri olan Coinbase, 2021’in ilk üç çeyreğine dair şeffaflık raporu yayınladı. 1Ocak ile 30 Eylül 2021 arasını ele alan rapora göre bazı hükümetler, borsadan müşterilerin hesap bilgileri ve mali kayıtlarına yönelik bilgi istedi. Bu devletlerin arasında Türkiye’de bulunuyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin borsası Coinbase, hükümetlerden talep alıyor

Küresel kripto ekosistemindeki şeffaflığı artırmak için Coinbase kısa süre önce 2021’in ilk üç çeyreğine ilişkin şeffaflık raporunu yayınladı. Kripto para borsası, dünya çapında hükümetlerden ve kanun uygulayıcı kurumlardan gelen müşterilerin hesap bilgileri ve mali kayıtlarına yönelik taleplerde bir artış olduğunu bildirdi. Coinbase, şirketin yasal yeterliliğini değerlendirmek için her talebi dikkatlice incelediğini vurguladı. Coinbase, 2021’in ilk üç çeyreğinde toplamda 5.562 kere bu tarz talep aldığını belirtti. Genel taleplerin yaklaşık yüzde 51’i ABD dışından geldi. İngiltere, Almanya ve ABD, taleplerin yaklaşık yüzde 84’ünü oluşturdu.

Coinbase Destekli Bu Altcoin Uçtu!

Coinbase’e göre kripto borsası 2021’de ilk kez Letonya, Yunanistan, Hindistan, Türkiye, Bosna, Macaristan ve Rusya’dan talep aldı. Türkiye’den üç adet talep alındığı bildirildi. Coinbase, “Bu yılın ilk üç çeyreğinde aldığımız talep sayısı, 2020’nin tamamında aldığımız toplam talep sayısından yaklaşık yüzde 27’lik bir artışı temsil ediyor” diye ekledi. Artan benimseme ile birlikte, kripto firmalarının ilgili bölgelerinin yasal gerekliliklerine uyması önem taşıyor. Son rapor, küresel yetkililerin artık yasa dışı kripto para işlemleriyle ilgili kuralları sıkılaştırdığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Türkiye Bu Bitcoin Borsasından Müşteri Bilgilerini İstedi!

Yorumlar kapalı.