XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Türkiye-Rusya Ticaretinde Bu Kripto Para Kullanılabilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 20 Haziran 2022
19 görüntülenme
thumbs b c b407e0b7aec90ceba974061123674cb4

Mart ayında, yedi Rus bankasının SWIFT’den çıkarılmasıyla Rusya’nın kripto para birimlerine yöneleceği gündeme geldi. Ukrayna’yı işgalinden kaynaklanan ambargolarla ülkenin uluslararası ticarette kripto para kullanacağı düşünülüyor. Bu konuda sıcak bir haber, Rusya Maliye Bakanlığı’dan Ivan Chebeskov’nın açıklamaları oldu. Chebeskov, dost ülkelerle Bitcoin kullanılacağını söylüyor.

Rusya Maliye Bakanlığı, kripto para birimlerinin uluslararası ticarette kullanılabileceğini söyledi

Ülkenin maliye bakanlığı, Rus makamlarının Bitcoin’i sadece petrol ihracatı için değil, küçük işletme işlemlerinde de kullanılabileceğini bildirdi. Kripto paralar, dünya çapındaki işlemler söz konusu olduğunda, Moskova’daki yetkililer tarafından küçük kişisel girişim sözleşmeleri olasılığı olarak görülmektedir. Ancak bunun Rus petrol teslimatları üzerinde bir etkisi olmayacak. Açıklama, kısa bir süre önce konuyla ilgili gazetecilerle görüşen maliye bakanlığının Para Kapsamı Bölümü’nün zirvesi Ivan Chebeskov‘dan geldi.

Türkiye-Rusya Ticaretinde Bu Kripto Para Kullanılabilir!

Chebeskov, bakanlığın kripto paraları bir ücret yolu olarak değil bir varlık olarak kullanmayı önerdiğini belirtti. Yani kripto para birimlerinin takas işlemlerinde kullanılmasının önü açık. RTVI tarafından alıntılanan açıklamalarda Chebeskov, şunları detaylandırdı:

Görev, bir alternatif tedarik etmek ve Rusya’nın şu anda tüm parayı kripto ile ödediğini söylememek. Bu, devlet yerleşimleriyle ilgili değil, yalnızca kişisel girişimle ilgili.

Bitcoin ve kripto para birimleri, büyük hacimli ticaret nedeniyle petrol ticaretinde kullanılmıyor

Chebeskov, ABD yaptırımlarından sonra dolar ve euro’yu kullanmanın zorluğunu da vurguluyor. Bu nedenle, petrol ticareti için Bitcoin kullanmanın mümkün olmadığını söyledi. Chebeskov, büyük hacimli ticaret nedeniyle, petrolün Bitcoin karşılığında satılamayacağını söylüyor.

Şirket Bilançosunu Bu Kripto Para İle Doldurdu

Bu arada, Rusya’nın Merkezi Finans kurumu, denizaşırı ticaret ilişkileri bağlamında kripto fonları konusundaki duruşunu yumuşattı. Chebeskov, petrolde kullanmasa, kripto paraların küçük ticaretlerde kullanılacağını söylüyor. Dost ülkelerle kripto kullanımını destekleyeceklerini söylen yetkili, bu ülkeler arasında Türkiye’nin de yer aldığını açıkladı:

Dolar ve Euro ile anlaşma yapmak zorlaştı. Ülkeler artık ulusal para kabul gören paralarla ticarete geçmek istemeyecektir. Küçük sözleşmeler kapsamında, Bitcoin veya kripto paralar bunu kabul etmeye açık dost ülkelerle kullanıma açık. Örneğin, Türkiye, Tayland veya Birleşik Arap Emirlikleri ile mümkün olabilir.

Amerika ve müttefikleri, Rusya Federasyonu’nun, Ukrayna’ya yönelik işgaline karşı uygulanan yaptırımları atlatmak için kripto para kullanmasını engellemeye çalışıyor. RTVI, bazı dünya kripto platformlarının Rus hesaplarını zaten engellediğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

News Bitcoin Hits 6 Month Low 2
Glassnode: Bitcoin Satıyorlar! Büyük Dalga Gelebilir Bitcoin (BTC), bu hafta 21.000 dolara ulaşmadan önce, 18 Haziran’da 17,708.62 dolarda dip buldu. Glassnode verilerine göre, 69.000 dolardan BTC satın alın yatırımcılar bile bu seviyede satmayı tercih etti. İşte rapor ve ayrıntılar… Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları...
Buğra Çağlar 20 Haziran 2022