Kadir Has Üniversitesi’nden Bitcoin ve Kripto Paraları Öğrenmek İsteyenler İçin Yenilikçi Adım

Mesut İnan
Mesut İnan 11 Ocak 2019
1 görüntülenme

Kripto paralar artık gündelik hayatımızda giderek daha fazla yer etmeye başladı. Hayatımızın bir parçası haline gelince de ister istemez toplumsal talepler de peşi sıra geliyor. Bu toplumsal taleplere karşılık vermek de en önemli toplumsal vazife olarak değerlendiriliyor.

Haliyle ortada bir kripto para meselesi olunca ve bir de çok duyduğumuz Bitcoin, blockchain ve kripto para kavramıyla daha fazla karşılaşınca artık bu konunun uzmanlarını bulmak hatta onlardan en azından eğitimler almak kaçınılmaz hale geliyor. İşte böyle bir atmosferin olduğu bir ortamda Kripto paralara yönelik yaklaşımlarıyla eğitim programları hazırlayan ve bu alana öncülük eden Kadir Has Üniversitesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor ve 2018-19 akademik yılında ders müfredatına koyduğu CF425 Kriptoparalara Giriş dersini, bir sertifika programı ile birleştirerek üniversite dışından katılımcılara açıyor.

İsmail Hakkı Polat ile Bitcoin, Kripto Paralar ve Blockchain

Kripto paralar konusunda Kadir Has üniversitesi ne kadar öncü ise bu dersi verecek olan kişinin de o kadar öncü olduğunu belirtmemiz elbette ki var olan bir gerçeği tekrardan hatırlatmak anlamına geliyor. Bahsettiğimiz bu öncü kişi Bitcoin, Blockchain ve Kripto para kavramlarına ilişkin ülkemizin en yetkin otoritelerinden üniversitenin Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat’tan başkası değil. Polat tarafından verilecek dersler 8 Şubat 2019’da başlayacak ve 3 ay süreyle devam edecek. Cuma günleri saat 14:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılacak olan dersle ilgili müjdeyi twitter adresinden veren Polat, Kadir Has Üniversitesi bünyesinde bu akademik yılda başlatılan CF425 Kriptoparalara Giriş dersinin bahar döneminde bir kez daha açıldığına vurgu yaparak, dersin Bitcoin, Blockchain ve Kriptopara kavramlarına ve finans dünyasının dijital dönüşümüne ilgi duyan tüm Kadir Has Üniversitesi öğrencilerine de açık olduğunu belirtiyor. Programla ilgili Polat’ın Tweet’i ve program içeriği şu şekilde:

Kadir Has Üniversitesi’ne bağlı Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından açılan Kripto Paralara Giriş Sertifika Programına dışarıdan da katılımlar söz konusu olabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kadir Has Üniversitesi’ne bağlı Yaşam Boyu Eğitim Merkezinin web sayfasında konuyla ilgili şu açıklamalara yer veriliyor:

“Kriptoparalara yönelik eğitim programlarının öncüsü Kadir Has Üniversitesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor ve 2018-19 akademik yılında ders müfredatına koyduğu CF425 Kriptoparalara Giriş dersini, bir sertifika programı ile birleştirerek üniversite dışından katılımcılara açıyor.  Bitcoin, Blockchain ve Kriptopara kavramlarına ilişkin ülkemizin en yetkin otoritelerinden İsmail Hakkı Polat tarafından verilen ve Kripotpara sektörünün farklı alanlarından katılacak bir çok konuk hocanın anlatımlarıyla zenginleşen programa katılacaklar, para kavramının değiş-tokuştan Bitcoin’e tarihsel evrimini, Blockchain’in finans ve iş dünyasına ne gibi fırsatlar sağlayacağını, Kriptopara ve Blockchain gibi kavramlar arasındaki ilişkileri ve farklılıkları, Kriptopara ekosistemi ile unsurlarını ve nihayet Kriptoparaların geleceğini, İsmail Hakkı Polat ve konunun uzmanlarından dinleme ve tartışma olanağı bulacaklar. 14 hafta sürecek programda, Blockchain kavramını iş dünyasında deneyimlemek için bir atölye çalışması ve dönem katılımcıların uzman mentorlar eşliğinde kendi kriptopara konseptlerini geliştirecekleri bir Final Hackatonu da yapılacak.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dev Şirketin CEO’sundan Bitcoin Yorumu Bitcoin Gibi Piyasa Hakimiyeti Olan Varlıklar Alanı Daha da Kuşatacak Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte yüzde 9’dan fazla değer kaybına uğramış durumda. Ancak Jeremy Allaire’ye göre, Bitcoin uzun vadede büyük bir başarıya imza atacak. The Circle CEO’su...
Mesut İnan 11 Ocak 2019