XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Türkiye’de Bitcoin Meraklılarının Yeni Gözdesi: Bitsözlük

Mesut İnan
Mesut İnan 16 Mayıs 2019
0 görüntülenme

Kripto para aleminde her gelişme yeni bir şeylerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Son on yıllık serencamede neler değişmedi ki. Bitcoin’in gün yüzüne çıkmasından değerinin 20.000 dolara ulaşmasına, piyasaya yeni çıkan projelerin zamanla ortadan kaybolmasına kadar bir çok gelişme bu piyasanın gerçeklerini oluşturuyor.

Kripto Para Kavramları

Haliyle piyasa gitgide büyünce bir de bu piyasanın kavramları artık karşımıza çıkıyor. Özellikle güzel Türkçe’mizde bu kavramların karşılığını bulmamız zaman alıyor. Kimi zaman da kavramların karşılıklarının çok uzun olduğunu, bir kelime ile ifade edilemediğini görüyoruz.

Özellikle kripto para alanına yeni giren kullanıcılar kimi kavramların anlamını tam olarak bilememekte bazen de kavramsal kargaşanın tam da ortasında yer alabilmekteler. Kripto para dünyasının ve blok zinciri sisteminin bu anlamda zaman içerisinde oluşmuş kavramlarını amlamak ve kripto paraların hangi projelerle anıldığını ortaya koymak bu alandaki önemli bir eksikliğin giderilmesine de yardımcı olacak.

Kripto Paralara Dair Sözlük

Şimdilerde yayın hayatına geçen bir internet sitesi tam da bu eksikliği gidermeye çalışıyor. Gelinen noktada kripto para dünyasındaki kavramların ne anlama geldiğini öğrenebileceğiz bir site var artık karşımızda: Bitsözlük.

Bitsözlük kripto para dünyasındaki kavramlara ve gelişen piyasanın ortaya çıkardığı yeni gelişmelere kısaca yer vercek gibi duruyor. Kripto para dünyasının gelişmesine paralel olarak bahsini ettiğimiz sözlüğün şimdilerde artık Bitcoin ve kripto para meraklılarının bol bol ziyaret edeceği ve platformdan yeni bir şeyler öğreneceği bir web sayfası olarak önemli bir ihtiyacı gidereği söylenebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

8.000 Doların Altına Düşen Bitcoin Kritik Desteği Koruyabilecek mi? Kriptokoin.com – Bitcoin fiyat analizi BTC’nin psikolojik olarak 8.000 $ seviyesinden düşüş gösterdiğini ve ABD doları karşısında son 24 saatte % -1.19 değer kaybettiğini gösteriyor. Bu geçici bir düzeltme mi, yoksa tersine dönme eğiliminin başlangıcı olabilir mi? Hadi...
Mesut İnan 16 Mayıs 2019