Türkiye’de Bitcoin Meraklılarının Yeni Gözdesi: Bitsözlük

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para aleminde her gelişme yeni bir şeylerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Son on yıllık serencamede neler değişmedi ki. Bitcoin’in gün yüzüne çıkmasından değerinin 20.000 dolara ulaşmasına, piyasaya yeni çıkan projelerin zamanla ortadan kaybolmasına kadar bir çok gelişme bu piyasanın gerçeklerini oluşturuyor.

Kripto Para Kavramları

Haliyle piyasa gitgide büyünce bir de bu piyasanın kavramları artık karşımıza çıkıyor. Özellikle güzel Türkçe’mizde bu kavramların karşılığını bulmamız zaman alıyor. Kimi zaman da kavramların karşılıklarının çok uzun olduğunu, bir kelime ile ifade edilemediğini görüyoruz.

Özellikle kripto para alanına yeni giren kullanıcılar kimi kavramların anlamını tam olarak bilememekte bazen de kavramsal kargaşanın tam da ortasında yer alabilmekteler. Kripto para dünyasının ve blok zinciri sisteminin bu anlamda zaman içerisinde oluşmuş kavramlarını amlamak ve kripto paraların hangi projelerle anıldığını ortaya koymak bu alandaki önemli bir eksikliğin giderilmesine de yardımcı olacak.

Kripto Paralara Dair Sözlük

Şimdilerde yayın hayatına geçen bir internet sitesi tam da bu eksikliği gidermeye çalışıyor. Gelinen noktada kripto para dünyasındaki kavramların ne anlama geldiğini öğrenebileceğiz bir site var artık karşımızda: Bitsözlük.

Bitsözlük kripto para dünyasındaki kavramlara ve gelişen piyasanın ortaya çıkardığı yeni gelişmelere kısaca yer vercek gibi duruyor. Kripto para dünyasının gelişmesine paralel olarak bahsini ettiğimiz sözlüğün şimdilerde artık Bitcoin ve kripto para meraklılarının bol bol ziyaret edeceği ve platformdan yeni bir şeyler öğreneceği bir web sayfası olarak önemli bir ihtiyacı gidereği söylenebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

Türkiye’de Bitcoin Meraklılarının Yeni Gözdesi: Bitsözlük