XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Güncelleme: Sahinden.com Satılma İddialarını Yalanladı

Kriptokoin
Kriptokoin 20 Şubat 2019
2 görüntülenme

Güncelleme: Türkiye Gazetesi’nin haberi sonrasında tüm Türkiye’nin gündemine oturan gelişme, Sahibinden.com’un yazılı açıklaması ile yalanlammıştır.

Sahibinden.com’un yaptığı açıklama;

“Bugün bir ulusal gazetede ‘4,8 milyar dolara sahibinden site’ başlıklı bir haber yayınlanmıştır. Söz konusu haber gerçeği yansıtmamakta olup şirketimizin gündeminde böyle bir konu bulunmamaktadır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına saygılarımızla dikkatinize sunuyoruz”

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen internet sitesi ve mobil uygulamalarından olan Sahibinden.com, Türkiye Gazetesi yazarı Ömer Temur’un belirttiği üzere 4,8 milyar dolara satılmak üzere.

Similarweb verilerine göre aylık 111 milyon trafiği 2,5 milyar sayfa görüntülenme sayısına sahip olan e-Ticaret sitesi, İngiliz emlak şirketi Marks & Mann’ın radarında. Temur, haberinde İngiltere merkezli şirketin geçtiğimiz hafta boyunca Sahibinden.com’u ziyaret ettiğini ve uzun süredir bu satın almaya odaklandığını vurgularken, bir aile şirketi olarak faaliyetlerine devam eden Marks & Mann’ın 100 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu belirtiyor.

YemekSepeti.com’un 8 Katı Değerinde

Sahibinden.com’un 4,8 milyar dolara satılması Türkiye’nin bu zamana kadarki en büyük internet sitesi satışı olan Yemeksepeti.com’un satış değerinin 8 katına ulaşılması anlamına gelecek.

Bilindiği üzere Yemeksepeti.com, 2015 senesinde online yemek sipariş sitesi Delivery Hero’ya 589 milyon dolara satılmıştı.

Sahibinden.com, Türkiye’nin öncü emlak sitesi olarak tanınırken, 2018 yılında aylık 44 milyonun üzerinde kullanıcıya hizmet vermiş durumda ve platformda ilan görüntülenme sayısı 2018 yılında 25 milyar bandını aştı. Bunun yanı sıra platformda kullanıcılar geçtiğimiz sene boyunca 220 milyon mesaj gönderdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tom Lee’den Bitcoin Fiyat Yorumu Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son birkaç gündür değerinde bir artış görüyor ve şu anda 4 bin dolara ulaşması için sadece 35 dolarlık fark var. Bitcoin son 24 saatte sadece yüzde 1’den az bir artış gösterse de kripto...
Serkan Eser 20 Şubat 2019