XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Türkiye’ye 2. Büyük Kripto Para Dalgası Başladı!

Vural Erkan
Vural Erkan 29 Nisan 2022
18 görüntülenme
Turkey Becomes the Country With the Largest Number of Crypto Owner in Europe 696x449 1

Büyük borsalardan kripto düşünce liderleri, Türkiye’nin gelişen kripto para birimi manzarası hakkında içgörü ve analizler paylaşıyor.

Türkiye’ye kripto para dalgasının arkasında ne var?

Büyük kripto borsaları kıtalararası ülkeye ayak bastığından, Türkiye kripto para birimi ilgisinde bir canlanma yaşıyor. Demografiden off-line pazarlamaya ve para biriminin değer kaybetmesine kadar, 84 milyon Türk insanının yeni borsalara kaydolması için bolca motivasyon var.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Bitfinex, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye açılma planlarını açıkladı. Coinbase’in gözünü yerel borsa BtcTurk’ü satın almaya diktiği, Binance’in ise ilk müşteri hizmetleri merkezini başlattığı bildiriliyor.

Bitfinex ve Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino için bu, özellikle önerilen kripto para birimi yasası göz önüne alındığında Bitfinex’in Türkiye’de gördüğü önemli potansiyel. KuCoin CEO’su Johnny Lyu, bunun bir büyüklük meselesi olduğunu söylüyor. Türkiye, KuCoin için en büyük 5 pazardan biri ve oldukça hızlı büyüyor. KuCoin Türkiye ülke müdürü Kafkas Sönmez “küresel borsalar Türkiye’ye dikkat çekmek için giriyor” diyor.

Kripto haber editörü Erhan Kahraman, Türkiye’nin iş merkezi olan İstanbul gibi bir şehirde, hemen hemen her köşede en iyi yerel kripto borsasından bir reklam panosu bulunduğunu belirtiyor.

Uzmanlara göre Türkiye’de kripto için potansiyel var

Bybit Türkiye ülke müdürü Alphan Göğüş için “yerel pazarlama” ve küresel üründen farklı görünen ve hissettiren bir ürün yaratmak çok önemli. Türkiye, “on milyonlarca potansiyel yatırımcının henüz kullanılmayan potansiyelini” sunan “önemli bir pazar” olarak öne çıkıyor.

WOO Network Türkiye ülke müdürü Buğra Gökağaçlı, Türkiye’nin geniş bireysel kullanıcı havzası bulunuyor. Sürekli online ve off-line pazarlamaya maruz kalan genç, dijital olarak yerli bir nüfusla, Türkiye’de kripto kullanımının 2021’de 11 kat artması şaşırtıcı değil.

kripto para

Erhan Kahraman için, Türk lirasının art arda darbe almasıyla aynı yıl Türkiye’de kripto kullanımının on bir kat artması tesadüf değil. Bitfinex’ten Paolo Ardoino, kripto para biriminin ‘kısmen Türk Lirası değerindeki son dalgalanmalardan kaynaklanan popüler bir varlık sınıfı olmaya devam ettiğini kabul ediyor.

Buğra Gökağaçlı, ‘Türkiye’deki geniş bireysel kullanıcı havzasına’ hitap etmek söz konusu olduğunda, ‘geç kalmamanın’ önemli olduğunu ifade ediyor. Ancak, ihtiyatlı bir şekilde olması gerektiğini, çünkü mevcut makroekonomik zeminin zorlu olduğunu hatırlatıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

rocket launch
Analistler: Bu Meme Coin Eylül’e Kadar Patlayacak! Kripto para analistlerine göre en az üç piyasa katalizörü, meme coin projesi Dogecoin’in (DOGE) 2022’nin 3. çeyreğin sonuna kadar en az %50 tırmanabileceğini gösteriyor. Dogecoin fiyat analizi Analistlere göre Dogecoin, Mayıs 2021’den bu yana daha uzun zaman...
Vural Erkan 29 Nisan 2022