Önemli Liste: Türkler Bu 10 Altcoin’in Peşinde!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
3.325 görüntülenme
Önemli Liste: Türkler Bu 10 Altcoin’in Peşinde!

Türkiye, Bitcoin ve altcoin alanında öne çıkan ülkelerden biri. Birçok Türk yatırımcının portföyünde kripto paralar da yer alıyor.  Bu nedenle, Türkiye’deki yatırımcıların araştırdığı coin’ler önem taşıyor. Peki, geçtiğimiz hafta Türkiye’deki kripto yatırımcılarının gündeminde neler vardı?

Türkiye’deki yatırımcılar bu altcoin projelerini araştırdı

Kripto para birimleri, hızlı bir şekilde para kazanmak isteyen veya elindeki paranın değer kaybetmesini istemeyen Türk yatırımcılar için büyük bir önem arz ediyor. En son 2022’de yayınlanan bazı raporlara göre, Türkiye’de 8 milyon aktif kripto para yatırımcısı var. Yani Türkiye, kripto paraların yakından takip edildiği ülkelerden biri. Peki, Türkler hangi coin’leri takip ediyor? Veri platformu CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı bilgilere göre, 18-24 Şubat tarihleri arasında, Türkiye’de en çok şu altcoin’ler aratıldı:

  • Platypus Finance: Platypus, mevcut ekosistem açığı ışığında Platypus, kritik öneme sahip fayda sunan açık, tek taraflı bir StableSwap icadıyla dikkat çekiyor.
  • Gelato: Gelato Network, web3’ün önde gelen otomasyon ağıdır ve geliştiricilerin Ethereum gibi tüm EVM tabanlı uyumlu Blockchain’ler üzerinde ve genelinde rastgele akıllı sözleşme uygulamalarını otomatikleştirmesine ve aktarmasına olanak tanır.
Analist, Arbitrum’da İzlediği 13 Altcoin’i Paylaştı: İşte Liste!
  • BSCPAD: BSCPAD, mevcut launchpad’leri rahatsız eden temel kusurları çözerek Blockchain launchpad’lerinin bir sonraki versiyonu olmayı hedefliyor. Bu platform, tüm token sahiplerine fayda sağlar ve adil lansmanlara olanak tanıyarak her ölçekten tradera BSC projelerine yatırım yapma fırsatı verir.
  • FLOKI: Floki (FLOKI), Floki ekosisteminin yardımcı program tokenıdır. Shiba Inu (SHIB) topluluğunun hayranları ve üyeleri tarafından ortaya atılan ve Elon Musk’ın Shiba Inu’sundan ilham alan (ve adını alan) bir kripto para birimidir.
  • Bone ShibaSwap: BONE, Shibaswap ekosisteminin ve topluluğun gelecek teklifler üzerinde oy kullanmasına izin verecek bir yönetişim tokenıdır.
  • Qredo: Qredo, kripto varlık sahipliğini ve blockchain bağlantısını yeniden tasarlıyor. Blockchain ekonomisine likidite ve sermaye verimliliği getirmek için radikal yeni bir yaklaşım olan Qredo, ilk merkezi olmayan güvene dayalı olmayan çok taraflı hesaplama (MPC) gözetim ağına öncülük etti.
  • Shiba Inu: SHIB, en büyük ikinci meme coin’dir.
Önde Gelen Bu Altcoin’den Büyük Bir Yükseltme Duyurusu Geldi
  • Baby Doge Coin: BABYDOGE, SHIB ve DOGE gibi en büyük meme coin’lerden esinlenerek oluşturulmuş bir başka meme coin’dir.
  • GameZone: Blockchain oyun platformu olmasının yanı sıra GAMEZONE, topluluğuna çok sayıda ödülle birlikte sayısız fırsat sunduğunu söylüyor.
  • Sweat Economy: Sweatcoin, ilk olarak 2016’da piyasaya sürülen oldukça popüler bir mobil fitness uygulamasıdır. Dünya çapında 110 milyondan fazla kullanıcısı olan uygulama, kullanıcıları günlük fiziksel aktivite için ödüllendirerek daha sağlıklı yaşamayı motive etmek için yola çıkar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

'Büyük Düşüş Riski' 5 Altın Analistinden Haftalık Tahmin!
‘Büyük Düşüş Riski’ 5 Altın Analistinden Haftalık Tahmin! En son enflasyon rakamları, piyasaları genel olarak strese soktu. Bu ortamda, altının 1.800 doların altına düşmesi halinde daha derin bir satış dalgası ihtimalini göz ardı etmeyen analistlere göre altın, ‘önemli bir dönüm noktasında’ duruyor. “Bu, altının belini...
Vural Erkan 3 hafta önce