XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Bu 2 Metaverse Coin’e Dikkat: Türkler Onlara Oynuyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 16 Temmuz 2022
2 görüntülenme
Türkler Bu 2 Metaverse Coin Projesine Oynuyor

Kripto para piyasasının veri ve analiz kaynağı CoinGecko, Türk yatırımcıların bu 2 metaverse coin projesini takip ettiğini gösteriyor.

Türk yatırımcılar hangi metaverse coin projelerini takip ediyor

CoinGecko, Türkiye bölgesinde kripto para yatırımcılarının en fazla aradığı projelere ışık tutuyor. Bu veriler 16 Temmuz tarihine kadar olan aramaları içermektedir. Sıralama göz attığımızda, Türk yatırımcıların özellikle CEEK Smart VR (CEEK) ve STEPN Green Satoshi Token on Solana (GST-SOL) aramalarını yaptığını görüyoruz.

Türkiye’de en popüler kripto para birimi CEEK Smart VR oldu. Diğer yandan, STEPN’e güç veren Solana tabanlı kripto para birimi STEPN Green Satoshi Token on Solana (GST-SOL) ikinci sırada yer alıyor. Yazının devamında, bu projelerden son haberlere ve mevcut fiyat hareketlerine göz atalım.

CEEK nedir? Metaverse coin piyasası için neden önemli?

CEEK, sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimlerini geliştirmeye odaklanmaktadır. Misyonu, içerik oluşturucularına dijital araçlar sağlayarak yeni gelir akışları üretmelerini sağlamaktır. Metaverse projesi, uzun vadeli etkileşim için sanal dünyası aracılığıyla sanatçıları ve hayranları birbirine bağlar. Şirket özellikle, içerik üreticilerine çalışmalarından para kazanma konusunda yardımcı oluyor.

CEEK ayrıca Türkiye’den kullanıcılara özen gösteren bir projedir. 15 Temmuz’da yeni arazi satışlarının başladığı duyuruldu.

Bu arada CEEK, piyasa değerine göre en büyük 144.kripto para birimidir. Şu anda 0.3 doların hemen altında işlem görüyor. Metaverse coin, 2022 boğa piyasasının son ayı olan Kasım’da 1.20 dolar ile ATH seviyesini kaydetti. O zamandan beri %70’den fazla değer kaybetti. CEEK hakkında daha fazla ayrıntı için bu makaleye göz atabilirsiniz.

Web3 yaşam tarzı uygulaması: STEPN (GMT)

STEPN (GMT), Solana (SOL) Blockchain tabanlı kullanan bir kripto para birimidir. STEPN, kullanıcılarını harekete geçiren sosyal uygulamalardan biridir. Kullanıcılar ayrıca yürümek ve koşmak gibi aktivitelerle token kazanıyorlar. Web 3 projesi özellikle, milyonlarca kullanıcıyı daha sağlıklı bir yaşam tarzı izlemeye teşvik ederek fitness uygulamaları piyasasında devrim yapmayı amaçlamaktadır. Uygulama, kullanıcıların gerçekten egzersiz yaptığını bir GPS sistemiyle çözmektedir. Böylece, STEPN kullanıcıları spor yapmak için finansal olarak teşvik edilmektedir.

Projeden son haberlerde, önümüzdeki haftalara planlanan Ethereum’a genişleme haberleri yer aldı.

STEPN (GMT) şu anda 0.9388 dolardan işlem görüyor. Bugün %2’in üzerinde değer kazandı. GMT, Web3 konseptine öncülük eden projelerden biridir. Fiyatı bu yılın Nisan ayında 4.11 dolarla zirve yaptı. Şimdi bu seviyeden %70 indirimli işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, proje geçen hafta merakla beklenen APE Realm duyurunu yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB Yatırımcıları Dikkat 3 Sıcak Gelişme Var
SHIB Yatırımcıları Dikkat: Shiba Inu’da 3 Sıcak Gelişme Var! Meme coin’ler, Dogecoin ve Shiba Inu (SHIB) önderliğinde küresel ölçekte kabul göremeye devam ediyor. Özellikle Shiba, Brezilya sahillerinden ABD’deki restoranlara binlerce firmasının listesine girdi. Bu yazıda, Shiba Inu ekosisteminden son haberlere ve gelişmelere göz atalım. Shiba Inu’dan...
Buğra Çağlar 16 Temmuz 2022