Türkler STEPN, FLOKI ve Bu 7 Altcoin’e Oynuyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 27 Kasım 2022
140 görüntülenme
Piyasa Şaşkın: Vitalik Buterin'in Projesi Bu Altcoin'den Sattı!

Kripto para piyasası toparlamakla meşgulken, Türk yatırımcılar arasında STEPN, FLOKI ve 7 altcoin popülerdi. İşte liste ve ayrıntılar…

Türk yatırımcılar STEPN ve bu altcoin projelerini arıyor

Geçen haftadan bu yana en çok aranan altcoin projeleri arasında ilk sırada VCF yer alıyor. İkinci sırada, en büyük Shiba Inu rakibi olan Floki Inu (FLOKI) geldi. Popüler fitness uygulaması Stephn ise üçüncü sırada yer alıyor. İlginç bir şekilde, lider kripto Bitcoin yedinci sırada konumlandı. Liste ve son 7 günlük fiyat hareketleri şu şekilde:

 1. Valencia CF Fan Token (VCF)
 2. Floki Inu (FLOKI)
 3. Stephen (GMT)
 4. Sonm (SNM)
 5. Hacken HAI
 6. VIDT DAO
 7. Bitcoin (BTC)
 8. Phoenix Global
 9. Solana (SOL)
 10. XEN Crypto

Bu arada, dünya genelinde en çok aranan altcoin Sonm (SNM) oldu. Özellikle, Binance üzerinde 70x’den fazla yükselen Sonm, trendler kalmaya devam ediyor. Fan token Chiliz (CHZ) ise FIFA Dünya Kupasının ortasında tekrar en çok arananlar arasında. Son 7 gün içinde dünya genelinde en çok aranan altcoin’lerin listesi şu şekilde:

 1. Sonm (SNM)
 2. Frax Share
 3. Solana (SOL)
 4. Cura DAO (CRZ)
 5. Aptos (APT)
 6. GMX
 7. Media Network
 8. Internet Computer (ICP)
 9. Polygon (MATIC)
 10. Chiliz (CHZ)

Sonm (SNM) neden yükseliyor?

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Sonm coin hafta içinde 70x gibi alışılmadık bir patlama yaptı. Rall, piyasanın durgun olduğu bir dönemde gelmesi nedeniyle dikkat çekiciydi. SNM özetle, platforma özgü ve SONM bilgi işlem gücünün dahili kripto para birimidir. SNM kullanıcıları, SONM platformu tarafından sağlanan kaynaklara erişebilirler. Aynı zamanda, SONM’nin kendi kendine yeten platformunda yatırımcılar, SNM’yi kullanarak bilgi işlem güçlerini takas edebilirler. Merkez depolama alanına odaklanan proje bu hafta Binance’in en çok yükselen altcoin’lerinden biriydi. Bu patlama oldukça kısa süreli oldu ve SNM şu anda %90’nın üzerinde düşüşte.

Sonm coin, 20 Kasım’da %7.000’lik devasa bir artışla 13,9 dolarla rekor kurdu. Bu esnada kripto para piyasanın manşetlerinden biriydi. Ancak yükselişin hemen ardından fiyat %90 düştü ve 21 Kasım’da kırmızıda işlem gördü. Birçok kullanıcı SNM’nin başka bir pompalama ve boşaltmanın kurbanı olduğunu öne sürüyor. Balinaların SNM’yi manipüle ettiğine dair iddiaları bu makalede ele aldık.

Solana tabanlı STEPN (GMT) fiyatı da düşüşte

Solana tabanlı Web3 uygulaması da piyasanın olumsuz trendine ayak uydurmak zorunda kaldı. FTX’in ardından Solana’da yaşananların ortasına aşağı yönde iv kazandı. GMT fiyatı şu anda 0.3822 dolardan işlem görüyor. Zirve fiyatı 4.11 dolardan %90’dan fazla eridi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Pinkcoin Nedir? PINK Ne İşe Yarar?
Pinkcoin Nedir? PINK Ne İşe Yarar? Pinkcoin nedir? Pinkcoin (PINK), geliştiricilerin bağış odaklı merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmasını sağlayan hibrit bir Blockchain ağıdır. Kriptokoin.com olarak bu makalede Pinkcoin’i inceleyeceğiz. Bununla birlikte, yatırımcılar arasında merak edilen Pinkcoin nedir, ne sunar, PINK nedir, ne işe yarar, nasıl...
Emre Borsan 27 Kasım 2022