Türklerin Aldığı Altcoin Duyurdu: Hack ve Balina Satışı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
278 görüntülenme
Türklerin Aldığı Altcoin Duyurdu: Hack ve Balina Satışı!

Türkiye’de de çokça tercih edilen bir altcoin olan GMX (GMX)’te yüklü miktarda parası olan bir kripto para balinası, hacklendi. Hacker, balinanın hesabındaki 3.4 milyon dolarlık GMX’i sattı. İşte detaylar…

Altcoin için hack alarmı

Lookonchain, PeckShield gibi on-chain aktiviteyi izleyen platformlara göre büyük bir GMX sahibi hacklendi. Hacker, hesaptaki 82.519 GMX’i sattı. Bu miktar, yaklaşık olarak 3.4 milyon dolara işaret ediyor. Verilere göre hacker, sattığı GMX’lerin karşılığında 2.627 Ethereum (ETH) satın aldı. Ardından, tüm Ethereum’ları Hop Protocol ve Across Protocol’e yolladı.

Şu anda coin, işlem hacmi artmasına rağmen düşüş yaşıyor. Kriptokoin.com verilerine göre yazım sırasında GMX, yüzde 2’lik bir değer kaybı ile 41.65 dolardan el değiştiriyor. Coin, 42.42 dolardan 38.45 dolara kadar geriledi. Şu anda, 3500 milyon dolarlık piyasa değeri ile 90. sırada yer alıyor. Kripto para birimi son 7 günde yüzde 5.3, son 30 günde ise yüzde 21.7 oranında değre kaybı yaşadı.

GMX yükseliş yaşıyordu

En son balina satışı duyurusundan önce, 2022’nin başından sonuna kadar yüzde 92,62’lik bir kazançla GMX, 2022 için pozitif getiri sağlayan nadir projelerden biri oldu. GMX, Ethereum üzerinde çalışan 2. katman bir ağ olan Arbitrum’da merkezi olmayan bir borsadır. Otomatik piyasa yapıcı (AMM), fiyatları bir oracle aracılığıyla alan çok varlıklı GLP’si (GMX Likidite Sağlayıcı) aracılığıyla likidite sağlar. GLP tokenlarının fiyatı, toplam arzın likidite havuzundaki varlıkların toplam değerine bölünmesiyle hesaplanır. Likidite sağlayıcıları, havuza varlık eklediklerinde GLP tokenlerini basarlar ve likiditeyi çıkardıklarında tokenları yakarlar.

Dogecoin'i Unutun: Bu 2 Rakip Altcoin İnanılmaz Arttı!

GMX fiyatı, 2022’ye 21.20 dolardan başladıktan sonra Ocak ayında 60 doların üzerine çıktı, Haziran ayına kadar düştü ve 12.60 dolara ulaştı. Ardından yılın ikinci yarısında toparlanarak Aralık ortasında 58.88 dolara çıkmayı başardı. Ardından 41 dolara geriledi. Algoritma tabanlı WalletInvestor hizmetinden alınan GMX tahmini, token fiyatının gelecek yılın sonuna kadar 57.195 dolara yükselebileceğini ve potansiyel olarak 2023’te ilk 10 kripto para birimi arasına girebileceğini gösterdi. Ancak bunun neredeyse imkansız bir tahmin olduğunun altını çizmekte fayda var. Şu anda Bitcoin bile 17.000 dolara çıkma konusunda zorlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yeni DOGE Uçuyor! 16x Yapan BONK Coin Nedir?
Yeni DOGE Uçuyor! 16x Yapan BONK Coin Nedir? Solana (SOL) ekosistemini canlandıran Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) benzeri BONK, son zamanlarda en çok ilgi çeken coin’lerden biri oldu. Meme coin, piyasaya girdiğinden bu yana 16x’lik bir yükseliş sergiledi. Ayrıca, popüler kripto borsası Huobi’de listelendi....
Aslı Dinçer 4 hafta önce