Haftaya Türklerin Aldığı Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
318 görüntülenme
Türklerin Aldığı Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar

Altcoin boğaları, 15 Mart’ta merakla beklenen cross-chain güvenlik yükseltmesini tamamlayacak favori bir projeyi yakından izliyor.

15 Mart’a dikkat, bu altcoin projeleri beklenen yükseltmeye geçiyor

Türk yatırımcılar arasında popüler olan Cosmos (ATOM), cross chain güvenlik dahil ve muhtemelen “gerçek verim döngüsü” başlatan v9-Lambda yükseltmesini onayladı. Comos yönetimi, Blockchain’e “çoğaltılmış güvenlik (RS)” eklemek için yapılan oylamayı %99,99 lehte oyla kabul etti. Merakla beklenen yükseltme, v9-Lamba yükseltmesiyle birlikte 15 Mart 2023’te yayına girecek.

Çoğaltılmış güvenlik (RS), Cosmos’un Cross Chain Güvenlik (ICS) özelliğinin ilk sürümüdür ve Cosmos ekosistemindeki Blockchain’lerin gelişmiş güvenlik için doğrulama kaynaklarını paylaşmasına izin verir. Yaklaşan güncellemede yalnızca Cosmos yönetimi tarafından onaylanan protokoller etkilenecek…

Neutron, PolymerDAO, Duality, Stride, Simply Staking, FairBlock ve Comdex dahil olmak üzere sekiz tüketici chain seçim için potansiyel adaylar arasında. Yükseltme bu projelerin tamamen ağ ekonomisinin büyümesine odaklanmasına olanak tanıyor.

Cosmos’un cross-chain güvenliği, gerçek verim döngüsü başlatabilir

Çoğaltılmış güvenlik (RS) özelliği, tüketici Blockchain’lerin ücretlerinin %25’e varan kısmını Cosmos Hub hisse sahiplerine dağıtacak. Protokoller ayrıca token enflasyonunun ve gelir akışlarının bir kısmını Cosmos’a tahsis edebilir.

Cosmos Hub’ın validatörleri %51 saldırılarına ve çifte harcamaya (double-spending) karşı güvenilir güvenlik sağladığından, ICS uygulaması tüketici Blockchain’lerin tamamen ağ ekonomisinin büyümesine odaklanmasına olanak tanır. Bu da ATOM hissedarlarına ek getiri sağlayacak ve tüketici chain’lerin büyüme için optimizasyon yapmasına olanak tanıyacak.

Enflasyona göre ayarlandıktan sonra ATOM için staking ödülü, yıllık %24,37 getiri ile %6,82’dir. Ek tüketici chain getirileri, ATOM sahiplerinin yıllık getirisini iyileştirerek daha fazla satın alma ve staking faaliyetini teşvik edecek.

Altcoin boğaları Cosmos ekosistem büyümesini destekliyor

Cosmos ekosisteminin sahip olduğu uygulama chain’lerini hızlandırmak için daha fazla Blockchain Cosmos-SDK ve Tendermint konsensus mekanizmasını kullandığından, son iki yılda önemli ölçüde büyüdü. RS gibi geliştirilmiş cross-cahin özelliklerin uygulanması, Blockchain’lerin Cosmos ekosistemindeki likiditeden faydalanmasını sağlıyor.

Circle’ın yerel bir USD Coin duyurusu, Cosmos ekosisteminin likiditesini iyileştirmek için muhtemelen güçlü bir katalizör olacak. Yükseltmenin uygulanacağı altcoin projelerinden Neutron’un genel müdürü Avril Dutheil, Agoric’in Inter Stable Token (IST) ve Kujira’nın USK’sı gibi, Cosmos’ta Ethereum tabanlı merkezi olmayan stablecoin’lerin başarısını kopyalamak isteyen birden fazla merkezi olmayan stablecoin projesinden bahsetti.

ATOM fiyatı 15 Mart öncesinde ne durumda?

Teknik açıdan, ATOM fiyatı Haziran 2022’nin dip seviyesi 6 dolara temas ettiğinden beri yükselen bir üçgen formasyonu şekillendiriyor. 14 dolar ve 15 dolar direnç seviyeleri etrafındaki üçgenden bir kırılma, 33 dolara kadar toparlanmaya yol açabilir. Yine de ATH bölgesi olan 46 dolara dokunma şansı hala çok düşük. Bununla birlikte, fiyat şu anda 10 dolar civarında seyreden üçgenin tabanının altına düşerse yükseliş tezi geçersiz olacak.

CryptoQuant verileri, ATOM’un RSI ve Stokastik indikatörlerinin aşırı satım kategorisinde olduğunu gösteriyor ve bu da olası bir trend değişikliğine işaret ediyor. Yükselen bir ATOM tezi makul görünse de, gerçekleşmesi kullanıma ve tüketici chain’lerin ATOM hissedarlarına anlamlı getiri getirip getiremeyeceğine bağlı olacak. Staking konusunda Coinbase’den gelen yeni bir duyuruyu Kriptokoin.com‘un bu yazısında aktardık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Milyarderi Altcoin Yatırımı
Kripto Para Milyarderi, Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı! Tanınan kripto para milyarderlerinden Tim Draper, Web3 odaklı bir altcoin projesinin 4 milyon dolarlık finansman turuna öncülük etti. Bu altcoin projesi, fonlama turunda Tim Draper’den destek aldı Anonim ve şifreli cüzdandan cüzdana iletişim için standardı belirleyen Web3...
Buğra Çağlar 2 hafta önce