Türklerin Aldığı Altcoin Selloff Altında! Kim Satıyor?

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
284 görüntülenme
Türklerin Aldığı Altcoin Selloff Altında! Kim Satıyor?

Türklerin satın aldığı bu altcoin 45 milyon dolarlık satış baskısıyla karşı karşıya kalabilir ve kimin sattığıda belli oldu.

Altcoin satış baskısı görüyor

Blockchain tabanlı tedarik zinciri yönetim platformu Aptos, raporlara göre geliştirici ekibinin 45 milyon dolar değerinde token daha sattığını görebilir. Light Crypto’da güvenlik nedenleriyle anonim kalan bir analist, Aptos geliştirme ekibinin cüzdanının son bir saat içinde Binance’e gönderilen 20 milyon dolarlık spot parayla ‘Koreli ördekleri beslemeye’ başladığını yazdı. Daha önce analist, cüzdanda 1 milyar dolarlık envanterin kaldığını eklemişti.

Aptos geliştirici ekibi tarafından olası bir token satışı haberi, platformun yerel token’ının değerinde önemli bir düşüş gördüğü bir zamanda geldi. Aptos şu anda son zirvesinden %36 düşüşle 12 dolardan işlem görüyor. Sıkı bir şekilde kontrol edilen token arzı etkinleştirildi ve 1 Şubat’ta, Ekim ayındaki metodolojinin aynısı kullanılarak 17 milyon dolarlık bir satış daha gerçekleşmesi muhtemeldir.

Bu haber, Aptos yatırımcıları ve daha geniş kripto para birimi topluluğu arasında bazı endişelere neden oldu, çünkü geliştirme ekibi tarafından belirteçlerin önemli ölçüde satılması, belirtecin değerinde daha fazla düşüşe yol açabilir. Bununla birlikte geliştirici ekiplerin token satışlarının kripto para birimi alanında nadir olmadığını belirtmekte fayda var. Aslında genellikle ekiplerin devam eden geliştirme çalışmalarını finanse etmenin ve projelerinin ömrünü uzatmanın bir yolu olarak görülür.

Token değerinde daha fazla düşüş potansiyeline rağmen, bazı yatırımcılar bunu daha düşük bir fiyattan satın alma fırsatı olarak görebilir. Bununla birlikte kripto para birimi alanına yapılan herhangi bir yatırımın önemli miktarda risk taşıdığını ve yatırımcıların her zaman kendi araştırmalarını yapmaları ve bilinçli kararlar almaları gerektiğini unutmamak önemlidir. Kriptokoin.com verilerine göre APT, son 24 saatte %8 artışla 13.26 dolardan işlem görmektedir.

Aptos ve Sui arasındaki gerilim

Meta Platformu’nun feshedilmiş Diem stablecoin projesinden ortaya çıkan iki blok zinciri olan Aptos ve Sui projeleri arasında gerilim artıyor gibi görünüyor.

Aptos blok zinciri tarafından desteklenen bir kripto cüzdan girişimi olan Pontem’deki yetkililer, bu hafta ETHDenver’in kenarlarında Aptos evinde MoveCon konferansına ev sahipliği yapıyor. Etkinliğin odak noktası, Facebook mühendislerinin Diem için geliştirdiği bir kodlama dili olan Move; aynı zamanda Aptos ve Sui için de temel dildir.

Türklerin Aldığı Altcoin Selloff Altında! Kim Satıyor?

Konuya aşina olan insanlara ve bazı tweet’lere göre Pontem daha sonra Sui Vakfı katılımcılarını davet etmedi. İnsanlardan biri, Sui ekosisteminde çalışan bir avuç proje kurucusunun zaten doğrulanmış olmasına rağmen, Aptos yetkililerinin Pontem organizatörlerine Sui konuşmacılarını hariç tutmalarını söylediğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Açıklandı: Bu 10 Yapay Zeka Coin Güçlü Çıkış Yapabilir!
Açıklandı: Bu 10 Yapay Zeka Coin Güçlü Çıkış Yapabilir! Kripto para piyasasında birçok dijital token arasında, bu 10 yapay zeka coin toplulukta büyük bir ilgi haline geldi. Kriptokoin.com olarak açıklanan yapay zeka coinlerini sizler için derledik. Güçlü çıkış yapabilecek 10 yapay zeka coin The Graph (GRT) Kendilerini...
Emre Borsan 4 hafta önce