Balinalar, Türklerin Aldığı MATIC ve Bu 4 Altcoin’e Saldırdı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
3.381 görüntülenme
Türklerin Aldığı MATIC ve 4 Altcoin

Kripto para piyasasında kar etmenin yollarından biri, büyük yatırımcılar olan balinaların son işlemlerini takip etmek olabilir. Bu bize kıdemli yatırımcıların cüzdanlarını hangi altcoin’lerle doldurduğu hakkında fikir veriyor. Güncel on-chain analizler, balinaların şimdi MATIC ve bu altcoin’in etrafında dolandığını gösteriyor.

Kripto balinaları MATIC ve bu 4 altcoin’i satın alıyor

İlk sıradaki Polygon (MATIC), Web3’e girmek isteyen Disney, Starbucks, Adidas, Meta, Stripe ve birçok şirketle ortaklık kurdu. Kriptokoin.com olarak Polygon’un geçen yıldan bu yana işbirliği yaptığı şirketlere bu yazıda yer verdik. Bu esnada balinalar da MATIC biriktirmek için acele ediyor. Ocak ayının sonlarına doğru bir balina cüzdanına 59 milyon MATIC ekledi. Bu yaklaşık 55 milyon dolar değerinde bir yatırımdı. Sonuç olarak, MATIC’in fiyatı yüklü balina satın alımlarıyla %20 değer kazandı.

Dolayısıyla, balina istatistikleri bize tüm Ethereum tabanlı tokenler arasında MATIC’in merkezde olduğunu söylüyor. Şu anda balinalar MATIC arzının %3,86’sına sahip. Bu, ilk 100’de cüzdan başına ortalama 1,89 milyon MATIC anlamına geliyor. Şu anda, cüzdan başına 1,3 milyon MATIC var.

Cardano (ADA)

ADA, balinaların cüzdanlarına eklediği başka bir köklü altcoin. Bu yıl, ADA şimdiden %60’lık bir fiyat artışı gördü. 1 Ocak’ta, çeyrek doların hemen altındaydı. Şimdi, piyasa değerinde 7. sırada, 0,38 dolardan işlem görüyor.

Bu esnada balinalar ADA satın almaya devam ettiler. Şubat başı itibariyle balina işlemlerinde bariz bir artış oldu. Günde 100 bin doların üzerinde 1700 txs görüyoruz. Balinalar ve köpekbalıkları ADA biriktirmekle meşguller. ADA tüm bu çekiciliğini yeni bir stablecoin ve çeşitli projelerle ile sağlıyor.

Aave (AAVE)

AAVE son zamanlarda ilgi odağı oldu. Ocak ayında %60’lık fiyat artışı gördü. Balinalarda bu yükseliş trendini kaçırmadılar. Ocak ayında, en az 100 bin doları olan 100’den fazla balina işlemi gerçekleşti. Birçok BSC balinası AAVE satın aldı. Ethereum’un balinaları, varlıklarının neredeyse %1’ini AAVE’de tutuyor. Bu miktar şu anda 47.9 milyon dolar. Balinaların cezbeden başlıca Aave yeniliklerine şu örnekleri verebiliriz:

  • Aave’nin yeni bir stablecoin’i var: GHO. Şu anda testnet’te yayında.
  • Ocak ayının sonu, topluluğun Ethereum’da Aave V3 için yeşil ışık yaktığını gördü. Bu, birçok yeni özellik sunar.
  • Stablecoin’ler ve likit staking türevleri (LSD’ler) ekleme
  • Gas ücretlerinin %20-25 oranında düşürülmesi.

Stablecoin’ler

Balinaların ilgi gösterdiği başlıca kripto paralar arasında stablecoin devleri USDC ve USDT de yer alıyor. 2 stablecoin’in Ethereum balina cüzdanlarında %30’luk bir pozisyon aldığını görüyoruz :

  • USDC, %15,83’lük bir pozisyona sahip (778 milyon dolar).
  • USDT’nin balina cüzdan arını %14.13 (694 milyon dolar).

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

CEO Altcoin Büyük Satış Görecek
Ünlü CEO Korkuttu: Bu Altcoin Büyük Satış Görecek! Evai’nin CEO’su Matthew Dixon, gün içinde yeni bir tweet’te, ilk 10 arasında yer alan bir altcoin hakkında uzun vadede ‘değersizleşeceğini’ söyledi. Ünlü CEO, popüler altcoin projesinde keskin bir satış olacağına inanıyor Evai CEO’su Matthew Dixon (@mdtrade), bugün...
Buğra Çağlar 4 hafta önce