AB’de Bir İlk: Türklerin Sepetindeki Altcoin Duyurdu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
597 görüntülenme
AB'de Bir İlk: Türklerin Sepetindeki Altcoin Duyurdu!

Türkiye’de ilgi gören popüler altcoin projelerinden biri olan Polygon (MATIC) ekosistemine yönelik önemli bir gelişme yaşandı. Polygon tabanlı bir proje, Avrupa Birliği’nde (AB) düzenlenmiş ilk stablecoin olan EUROe’yi duyurdu. İşte detaylar…

Avrupa Birliği’nde düzenlenmiş ilk stablecoin ortaya çıktı

Fintech şirketi Membrane Finance ve Alman Gaia-X entegratörü deltaDAO, GEN-X ağının ana tokenını piyasaya sürmeye hazırlanıyoe. Şirket, AB tarafından düzenlenen ilk ve tek tam rezervli stablecoin olan EUROe yapmak için ortaklık kurdu. GEN-X, Avrupa merkezli AI ve veri altyapısı girişimi Gaia-X için özel olarak tasarlanmış ve Polygon Supernets ile oluşturulmuş bir Web3 ekosistemidir. Ortaklık, Web3 ekosisteminin ve Gaia-X katılımcılarının EUROe’deki GEN-X ağındaki yapay zeka, veri ve altyapı hizmeti işlemlerini geleneksel ağların maliyetinin çok altında ve neredeyse anında gerçekleştirmesini sağlıyor.

EUROe, AB’de FIN-FSA tarafından bir Elektronik Para Kurumu (EMI) olarak tescil edildi. Bir EUROe’nin her zaman bir Euro karşılığında kullanılabileceği iddia ediliyor. Ayrıca, daha hızlı ve daha ucuz uluslararası ödemeler sağlamak için iş operasyonlarının bir parçası olarak uygulanabilir ve programlanabilir Euro transferine izin vermek için Gaia-X ile ilgili herhangi bir uygulamaya entegre edilebilir.

AB’deki Bitcoin ve altcoin düzenlemeleri önem taşıyor

EUROe kullanılarak, sınır ötesi çözüm süreci çok daha yalın ve daha uygun maliyetli hale gelir, üçüncü şahıs risklerini ve aracılara olan ihtiyacı azaltır. Bu, katılımcıların çok sayıda ödeme sağlayıcısı kullanması gerekmediğinden, ağa yerel olarak entegre olan uygulamaların yüksek derecede birlikte çalışabilirlik ile yerleşmesini sağlar. deltaDAO’nun kurucu ortağı Kai Meinke’ye göre, EUROe’yu GEN-X ağına entegre etmek, tüm katılımcılara platform çözümlerine kıyasla rekabet avantajı sağlıyor.

Bankacılık Krizi dYdX ve Bu Altcoinleri Pump'ladı! İşte Liste

AB tarafından düzenlenen tek stablecoin olan EUROe, kripto varlıklar için şimdiye kadarki en katı düzenleyici çerçeve olan yaklaşan Avrupa MiCA mevzuatından önce pazardaki rekabet gücünü geleceğe hazırladı. MiCA’nın yalnızca AB’deki stablecoin düzenlemelerini uyumlu hale getirmesi değil, aynı zamanda küresel düzenleyici ortamı da etkilemesi ve yapay zeka ve veriler için Avrupa pazarına doğru dev bir adım daha atması bekleniyor.

Polygon ağı geniş çapta kullanılıyor

GEN-X ve düzenlenmiş, Euro destekli bir stablecoin’in uygulanması, bu teknolojinin ithalatını vurgulayan bir Avrupa veri pazarının etkinleştirilmesinde olumlu bir gelişmedir. Bu tür kullanım örnekleri, sorumlu inovasyonun faydalarının altını çiziyor. Pozitif düzenleyici “korkuluklar” yalnızca sektöre daha fazla fayda sağlayacak ve bu teknolojinin gelişmesine izin verecektir.

Adalet Bakanlığı, Bu Altcoin İçin Soruşturma Başlattı!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Polygon Labs, Polygon protokolleri için Ethereum ölçeklendirme çözümleri geliştirir ve Web3 için ölçeklenebilir, güvenli ve sürdürülebilir Blockchain altyapısı sağlamak üzere diğer geliştiricilerle işbirliği yapar. Protokol takımları, büyük Web3 projeleri ve kuruluşları tarafından geniş çapta benimsenen katman 2’leri, side-chain’leri, hibrit zincirleri ve veri kullanılabilirliği protokollerini içerir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Korkutan Tablo: Bu Altcoinler Güvenlik Açıkları İçeriyor!
Korkutan Tablo: Bu Altcoinler Güvenlik Açıkları İçeriyor! Bitcoin ve altcoinler konusunda uzmanlaşmış bir siber güvenlik firması olan Halborn, kısa süre önce piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin’in açık kaynak kodunda birkaç ciddi güvenlik açığı keşfettiğini duyurdu. Blockchain güvenlik firması Halborn’un 13...
Aslı Dinçer 1 hafta önce