Twitter Büyük Bitcoin Haberini Verdi: Resmen Başladı!

btc 10 scaled
btc 10 scaled
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitter, iOS kullanıcıları için Lightning aracılığıyla Bitcoin bahşiş uygulamasını devreye sokuyor. Twitter, “hayranları paraya çevirme” stratejisinin bir parçası olarak bugün iOS kullanıcıları için Bitcoin bahşişini etkinleştirdi. Haberle BTC fiyatı 45000 dolara doğru hareketlendi. Twitter ayrıca bir NFT kimlik doğrulama özelliği sunmayı planlıyor, ancak bu ürün için henüz erken. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin bahşiş uygulaması

Bu ayın başlarında dolaşan söylentilerden sonra, sosyal medya platformu Twitter, Lightning ağı aracılığıyla dahil edilen bir Bitcoin entegrasyonu ile dünya çapında bahşiş işlevini resmen başlattı. Haberin ardından artış Geçen BTC 44930 dolara kadar yükseldi. Özelliğe tıklamak, kullanıcıların Jack Dorsey tarafından kurulan bir ödeme şirketi olan Square tarafından işletilen CashApp gibi üçüncü taraf hizmetler aracılığıyla içerik oluşturuculara bahşiş vermelerini sağlıyor. Ancak, fiat paraya kolay erişimi olmayan yerlerde para kazanmayı erişilebilir kılmak amacıyla, kullanıcılar Bitcoin de bahşiş verebilecek. Bitcoin bileşeni, iki katmanlı bir çözüm olan Lightning Network’ü kullanacak. Kullanıcılar, Bitcoin’de bahşişlerin gönderilmesini ve alınmasını sağlamak için Bitcoin Lightning cüzdanlarını veya Bitcoin adreslerini ekleyebilir. Şimdilik, entegrasyon yalnızca iOS kullanıcılarına sunuldu, ancak Android’in yakında geleceğine söz verdi, ürün yöneticisi Crawford.

Twitter ürün ekibi, çeşitli ülkelerde dünya çapında ödemeleri etkinleştirmenin yollarını hala araştırıyor, ancak Crawford’a göre, bahşiş vermek için Bitcoin kullanmak bunu hafifletiyor. Crawford bir basın toplantısında, “Herkesin, daha fazla insanı ekonomiye katılmaya teşvik eden ve insanların birbirlerine sınırların ötesine para göndermelerine ve mümkün olduğunca az zahmetle ile oraya ulaşmamıza yardımcı olan ücretli dijital para birimi alma yollarına erişmesini istiyoruz” dedi.

Bu ayın başında, mobil geliştirici Alessandro Paluzzi, Lightning’in Tips ile entegrasyonunun beta sürümünü gösteren Twitter ürününün bir görüntüsünü sızdırdı. Bulgularının bir açıklamasında, entegrasyonun Lightning odaklı Strike uygulamasını kullanacağını söyledi. Paluzzi ayrıca daha önce, kullanıcıların Ethereum adreslerini profillerine eklemelerine izin veren arayüzleri gösteren ekran görüntüleri yayınlamıştı. Bugünün kullanıma sunulması yalnızca Lightning/Strike entegrasyonunu içeriyor. Brifing sırasında Ethereum’dan bahsedilmedi, ancak bir Twitter sözcüsü daha sonra ekibin diğer kripto paraların Tips ile entegrasyonunu araştırdığını ve gelecekte “daha fazlası” olduğunu doğruladı. Crawford ayrıca Twitter’ın ürünleri genelinde kripto entegrasyonlarını keşfetmeye devam ettiğini söyledi. Brifing sırasında Crawford, “Kriptoyu bu farklı para kazanma özelliklerine nasıl entegre edebileceğimiz konusunda çok fazla iç coşku ve diyalog var” dedi.

NFT projesi

Twitter ayrıca para kazanma kapsamı dışındaki Blockchain tabanlı araçları da araştırıyor. Crawford, ekibin aynı zamanda değiştirilemez token (NFT) kimlik doğrulamasını keşfetmenin ilk aşamalarında olduğunu paylaştı. Kullanıcılar, bir sanat eserinin sahipliğini kanıtlamak için kripto cüzdanlarını doğrudan hesaplarına bağlayacaklar. Crawford’a göre bu, özgünlüğü iletecek ve entegrasyon muhtemelen bir tür kaynak açıklamasını da içerecek. Açık olmak gerekirse, Twitter NFT projesinin ilk aşamalarında. Kimlik doğrulamanın görselleri – örneğin bir sahibin profilinde bir rozetin görünüp görünmeyeceği veya NFT avatarının farklı bir şekil içerip içermediği gibi – henüz belirlenmedi. Crawford, “Bunun kimliği doğrulanmış bir avatar olduğunu bir şekilde görsel olarak açıklığa kavuşturmakla ilgileniyoruz ve daha sonra size bu NFT’nin kökeni hakkında bazı ilginç bilgiler ve içgörüler veriyoruz, bu yüzden bugün geldiğimiz nokta bu,” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Twitter Büyük Bitcoin Haberini Verdi: Resmen Başladı!