Twitter CEO’su Dorsey’den Consensus’ta Bitcoin Vurgusu

Google News

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, çarşamba günü Consensus blok zinciri konferansında katılımcılara internetin kendi para birimine sahip olacağını ve bunun Bitcoin olmasını umduğunu söyledi. Ayrıca, Square’in dijital para birimleri ile ödemeleri kabul edip başarıya ulaşarak tüm dünyaya örnek olacağını belirtti.

Konferansın sahnesindeyken, Dorsey, ana akımda etkisi olan kişileri kripto para dünyası ile ilgili girişimlerde cesaretli ve proaktif olmaları konusunda harekete çağırdı;

“İnternetin kendisine özgü bir para biriminin olacağı ortada. Bunun kendiliğinden olmasını beklemek yerine harekete geçmeliyiz. Ben bu para biriminin Bitcoin olup olmayacağını bilmiyorum, ama umutlarım olacağı yönde.”

Dorsey, dijital para kullanımının şirketin yeni pazarlara açılmasını kolaylaştıracağını belirtirken CNBC’ye verdiği demeçte de “Bugün bir dijital para birimi kullanabilseydik, uygulamalarımızı her uygulama mağazasında yayınlayabiliriz, şimdi sadece 5 ülkede yayınlayabiliyoruz” diyerek kripto paraların globalleşme yolunda büyük yardımcıları olacağını belirtmişti. Dorsey konuışmasında fiat para kullanmanın farklı pazarlara girerken yarattığı zorluklardan da bahsetti.

Bitcoin’in sıkı savunucularından olan Twitter CEO’su Dorsey, dünyanın on sene içerisinde Bitcoin’i hızla kabul edeceğini ve dijital koinin internette en çok kullanılan para birimi olacağını öne sürmüştü.

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku