Twitter Kripto Para Reklamlarını Yasakladığını Açıkladı

3 görüntülenme

Twitter kriptopara reklamcılarından reklam almayı reddeden son sosyal servis oldu. Şirket Reuters’e bu haftadan itibaren token satışları, ICO’lar ve kripto para cüzdanlarıyla ilgili reklamları önleyen yeni bir politika izleyeceğini açıkladı.

Kriptopara borsa reklamları da engellenecek – ancak bazı istisnalar var.

Facebook Ocak ayında bir yasak koymuştu, Google ise bu ayın başlarında Haziran ayından itibaren bu tür reklamları yasaklayacağını açıkladı.

Twitter yeni izleyeceği politikayı şu sözlerle açıkladı: “Twitter topluluğunun güvenliğini sağlamaktan sorumluyuz. Bu nedenle, kriptoparayla bağlantılı Twitter reklamlarına yeni bir prensip getirdik. Bu prensip altında, ICO’lar ve token satışlarının reklamları küresel anlamda engellenecek. Sektör geliştikçe bu politikayı tekrarlamaya ve geliştirmeye devam edeceğiz.”

Şirket sözcüsü reklam politikaları sayfalarını yakın zamanda güncelleyeceklerini söyledi. Bu yazı yazıldığı sırada son güncelleme 30 Eylül’de gerçekleşmiş durumda.

Bu tarihten sonra Twitter kriptopara bağlantılı sahtekarlıklar ve riskler tüm dünyadaki düzenleyiciler tarafından duyurulurken kripto reklamlarını platformunda yayınladığı için eleştirildi. Bu yüzden Twitter’ın politikasını gözden geçirerek değiştirmesi bu bakımdan olumlu bir gelişme.

Twitter aynı zamanda kripto dolandırıcılıkları önlemek adına bazı eylemlere girişti. Bu ayın başlarında yayınlanan habere göre Twitter bazı kullanıcıların hesabını kriptoyu teşvik ettiği için askıya almıştı – bu çaba belli ki dolandırıcıların platformu kullanmasına bir önlem olarak alınmıştı.

Ancak şu anda, mevcut reklam politikası güvensiz ve aldatıcı reklamları ve/veya yanıltıcı iddialarda bulunan reklamları yasaklasa da, kripto reklam politikası hakkında yorum yapmak için biraz erken.

Yine de platform bazında kripto reklamlarına engel getirmek piyasalar düzgün bir şekilde düzenlenene kadar oldukça mantıklı bir karar.

Anlıyoruz ki Twitter’ın yeni kripto reklamları politikaları endüstri geliştikçe gözden geçirilmeye devam edilecek.

Ve ICO’lar/token satışları küresel anlamda yasaklandıkça borsalar ve cüzdan hizmetleri için bir esneklik payı bulunacak – sadece belli başlı borsalarda listelenen ve halka açık bir şirket tarafından sağlananlar Twitter reklamlarında bulunabilecek.

Belirli bir piyasada daha fazla kısıtlama getirilebilir – örneğin borsalar FSA (Finansal Hizmetler Yetkili Makamı) tarafından düzenlenerek böylece reklamlarda yer alması sağlanabilir.

TheNextWeb

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Santander Para Transferleri İçin Ripple’ı Kullanacak Santander, önümüzdeki bir kaç ay içerisinde en popüler üçüncü kriptopara olan Ripple ile ortak bir uluslararası para transferi aplikasyonu çıkaracağını duyurdu. Bankanın CEO’su Nathan Bostock yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu baharda, eğer birisi bizden önce davranmazsa, blockchain...
Egehan Karışman 27 Mart 2018