Elon Musk’tan Twitter Temizliği: Dogecoin Fırladı!

Elon Musk'tan Twitter Temizliği: Dogecoin Fırladı!
Elon Musk'tan Twitter Temizliği: Dogecoin Fırladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, artık Twitter’ın sahibi oldu. Bu, şirket için, eski CEO Parag Agrawal da dahil olmak üzere üst düzey yöneticilerin görevden alınması anlamına geliyordu. Twitter ve Elon Musk arasındaki gelişmeler sonucu, Musk’ın favori kripto parası Dogecoin (DOGE) fiyatında değişimler yaşandı. İşte detaylar…

Elon Musk, Twitter’ın başına geçti

Altı ay süren yasal işlemlerin ardından Elon Musk, 44 milyar dolarlık rekor anlaşmasını gerçekleştirdi.  Bloomberg’e göre Musk, platformu CEO olarak devralmayı planlıyor. Musk, Tesla ve SpaceX’te ayrı ayrı CEO pozisyonlarına sahiptir. Birden fazla rapora göre Musk, üst düzey patronlar CEO Parag Agrawal ve CFO Ned Segal’i çoktan görevden aldı. Twitter’ın baş hukuk ve politika yöneticisi Vijaya Gadde ve genel hukuk danışmanı Sean Edgett de artık Twitter’da çalışmıyor. Bu arada Musk, Twitter’ın yeni çağına açık bir gönderme yaparak “kuş serbest kaldı” tweetini attı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Musk, Çarşamba günü San Francisco’daki şirket merkezine gitmişti.  

DOGE Değil: Elon Musk Bu Altcoin'i Destekledi

Musk, Haziran ayında düzenlediği ilk Twitter toplantısında, kripto ödemelerinin entegrasyonundan bahsetmişti. Ayrıca, kriptoyla ilgili dolandırıcılıkların ortadan kaldırılmasını tartışmıştı.  Diğer yandan, en büyük kripto para borsası olan Binance, Musk’ın Twitter’ı satın alımına destek oldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Mayıs ayında taahhüt ettiği 500 milyon dolarlık yatırımı 2 gün önce havale yoluyla Twitter tarafına gönderdiğini açıkladı.

Dogecoin fiyatı yeniden yükseldi

Sonuç olarak, Elon Musk’ın favori kripto varlığı olan meme coin DOGE, bu sefer yüzde 8,63 arttı. Böylece, saatlik grafikte devasa bir yeşil mum kaydetti. En son yükseliş, coin’i 0.0803 dolar seviyesine çıkardı. Daha önce Elon Musk resmi olarak Twitter’ı aldığını açıklamıştı. Fakat, DOGE fiyatı Perşembe günkü 0,0856 dolardan yüzde 15’ten fazla düşmüştü. Musk’ın Twitter satın alma anlaşmasını Cuma gününe kadar gerçekleştireceği haberinin ortaya çıkmasından sonra, Dogecoin topluluğu, milyarderin Twitter’da DOGE’u benimseyeceğine yönelik beklentiye girdi.

Bazıları Twitter’daki bahşiş hizmetine DOGE’un eklenmesini bekliyor. Bazıları da, Twitter Blue abonelikleri için DOGE’un bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesini bekliyor. Şu anda iki gelişmenin de onaylandığına dair bir duyuru yok. Yine de, yaz aylarında Musk’ın DOGE’u Twitter Blue için önerdiğini belirtmekte fayda var. Bu da DOGE topluluğundaki heyecanı körüklemiş durumda. DOGE, yazım sırasında, yüzde 8.8’lik bir artışla işlem görüyor. Kripto para birimi, son 7 günde de yüzde 37.7 oranında değer kazandı. Şu anda, 0.0818 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Elon Musk’tan Twitter Temizliği: Dogecoin Fırladı!