Twitter’dan Bitcoin ve Bu Altcoin’e Yönelik Büyük Adım: Görüntüler Sızdı!

twitter tip
twitter tip
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya devi Twitter’ın “Tip Jar” hizmetine yaptığı en yeni eklemeleri ortaya çıktı. Bir mobil geliştiriciye göre Twitter, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) adreslerini kullanıcı profillerinde test ediyor. İşte Alessandro Paluzzi’nin sızdırdığı ekran görüntüleri ve detaylar…

Twitter’ın dev Bitcoin adımının görüntüleri sızdı

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz gibi Twitter, kullanıcıların daha küçük Bitcoin ödemeleri yapmasına olanak tanıyacak ve saklama amaçlı ve saklama dışı cüzdanları destekleyecek bir Bitcoin Lightning Network tabanlı bahşiş hizmetinin beta testine başladı. Geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan en son ekran görüntülerine göre, şirket aslında kripto Twitter halkının BTC ve Ethereum adreslerini profillerine eklemesini sağlamak için çalışıyor gibi görünüyor – bu da daha sonra bu para birimlerinde bahşiş almalarını sağlayacak.

Yayınlanan görüntülere göre her istemin altında “İnsanlar, yukarıda girdiğiniz [Bitcoin veya Ethereum] adresine ödeme gönderecek,” yazan bir not var. Paluzzi’ye göre fikir, kullanıcıların Tip Jar özelliği aracılığıyla kripto olarak bahşiş almalarını sağlamak. Hizmet, kullanıcıların diğer hesaplara para göndermesine olanak tanır.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in Temmuz ayında Tip Jar ile entegre edileceğini ima etti. Paluzzi ise dün, Twitter’ın Bitcoin Lightning uygulaması Strike’ın yardımıyla kripto para biriminde bahşiş verme yeteneğini denediğini gösteren görüntüleri sızdırdı. BTC bahşişlerini almak için bir Strike hesabı gerekli olacak gibi görünüyor. Ancak Paluzzi’ye göre, kullanıcıların Bitcoin adreslerini profillerine eklemek için bir Strike hesabı bağlamaları gerekmiyor.

Bu 3 Altcoin'de Ralli Sinyali: Tweet Fırtınası Yaşanıyor!

Twitter ürün lideri, iddiaları doğruladı

Paluzzi, bu özelliği “tersine mühendislik” yaparak ortaya çıkardığını iddia ediyor. Twitter’ın, kullanıcıların BTC bahşişlerini almalarını sağlamak için çalıştığı haberi, Twitter Ürün Lideri Kayvon Beykpour tarafından doğrulanmış gibi görünüyor. Beykpour, “yakında” yazan bir emoji ile Paluzzi’ye cevap verdi.

Beykpour ayrıca şirketin Tip Jar özelliğini “yakında genişletmek için” çalıştığını ve son zamanlarda, 2021’in birinci çeyreğindeki ivmesini yeniden kazanan “değiştirilemez tokenlar (non-fungible tokens/NFT’ler) söz konusu olduğunda da çeşitli “çalışmaları olduğunu” da paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Twitter’dan Bitcoin ve Bu Altcoin’e Yönelik Büyük Adım: Görüntüler Sızdı!

Yorumlar kapalı.