Twitter’ın Gizli Belgeleri Sızdı: Elon Musk Bu Cuma…

Twitter’ın Gizli Belgeleri Sızdı: Elon Musk Bu Cuma…
Twitter’ın Gizli Belgeleri Sızdı: Elon Musk Bu Cuma…
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla CEO’su Elon Musk, bu Cuma Twitter’ı almaya hazırlanıyor. Milyarder isim, 44 milyar dolarlık satın alım işlemini Cuma akşamına kadar gerçekleşmeli. Aksi halde, Twitter’ın açtığı davaya çıkmak zorunda kalacak. Bu sırada, Twitter’a yönelik bazı belgeler sızdı. İşte detaylar…

Elon Musk, bu Cuma Twitter’ı satın alıyor

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması için Cuma günü, Türkiye saati ile 23’e kadar zamanı var. Cuma günü Twitter’ı satın alma anlaşmasını tamamlaması ya da yeniden yargılanma teklifiyle karşı karşıya. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Musk’a göre Twitter, platformundaki spam hesaplar ve botlar hakkında bilgi vermedi. Bunun maddi bir olumsuz etki yaratacağını iddia etti. 44 milyar dolarlık anlaşmasını iptal etmeye çalıştığında ise Musk’a dava açtı. Twitter, botlar hakkında bilgi vermediği konusunu yalanladı.

DOGE Değil: Elon Musk Bu Altcoin'i Destekledi

Bir Delaware Chancery Mahkemesi yargıcı, Musk’ın Twitter’ı satın almaya istekli olacağını söylemesinin ardından Cuma günü son tarihi belirledi. Twitter, Musk’ın sözüne itibar etmeyen mahkemenin müdahil kalmasını istedi. Hakim, geçen hafta için belirlenen ilk duruşmayı erteledi. Arından taraflar için anlaşmayı bu hafta sonuna kadar erteledi. Aksi takdirde Kasım ayı için yeni duruşma tarihleri belirleyecekti.

Twitter’ın iç belgeleri ortaya çıktı

Bu sırada, Twitter hakkında Reuters tarafından açıklanan dahili belgelere göre, yetişkinlere yönelik içerikler en hızlı büyüyen alt içerik türlerinden oldu. Bu sırada sosyal medya platformunun haber ve spor da dahil olmak üzere geleneksel olarak başarılı olan ilgi alanları azaldı. Belgeler ayrıca, Reuters’e göre, Twitter’ın en aktif Twitter kullanıcılarının aktivitesinin pandeminin başlangıcından bu yana büyük ölçüde düştüğünü söylüyor.

Bunun dışında rapora göre Twitter artık kripto alanına dair büyüme sağlayamıyor. Twitter’ın, ABD’de diğer ülkelerdekinin toplamından daha fazla reklam geliri elde ettiği ortaya çıktı. Şirket, modayla ilgilenen kullanıcılarını Instagram’a veya TikTok’a kaptırıyor. Twitter’da online yayıncılığın yanı sıra, e-spor’a dair içeriklerin sayısı da düşmüş durumda. Twitter, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Dünyada olup bitenlere bağlı olarak gelişen eğilimler üzerine düzenli olarak araştırmalar yapıyoruz. Tüm kitlemiz büyümeye devam ediyor.

Musk, Twitter’ın kripto entegrasyonunu sürdürecek mi?

Musk’ın Dogecoin entegrasyonunu Twitter’da uygulanıp uygulanmayacağı henüz belli değil. Twitter’da en çok ilgi çeken konular arasında kripto para birimleri yer alıyor. Ama başka popüler konular da var. Bunlar, yetişkinlere uygun içeriklerden oluşuyor. Son aylarda platform, kripto para birimi bahşişleri gibi kripto dünyasıyla ilgili çeşitli yeni özellikler tanıttı. Kasım 2021’de, tanınmış merkezi olmayan finans dünyasından (DeFi) uygulamaların entegrasyonu ile çalışmaya başladı. Ocak 2022’de kullanıcıların profillerine NFT görüntüleri yerleştirmelerine izin vermeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Twitter’ın Gizli Belgeleri Sızdı: Elon Musk Bu Cuma…