Reklamı kapat

ABD Kongre Adayı: Twitter’ın Parası Bu Altcoin!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
2 görüntülenme
ABD Kongre Adayı: Twitter'ın Parası Bu Altcoin!

Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein, Dogecoin’in (DOGE) Twitter’daki kullanımını öngörüyor. Bu sefer DOGE, Tesla CEO’su Elon Musk’ın sözleriyle pompalamadı. Altcoin fiyatı neden tepki vermedi?

“Twitter’da kullanılan ilk para birimi DOGE olacak”

Bir Dogecoin (DOGE) hayranı olan Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ı resmen devralınca herkesin aklına aynı şey geldi. Twitter’da DOGE’nin bir ödeme seçeneği olarak ekleneceğini bir çok kişi söyledi. Bunlardan birisi de Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein’dı.  Gokhshtein, DOGE’nin Twitter’ın para birimi olacağı yönündeki açıklamasını yineliyor.

Elon, platform için ödeme sistemini kullanıma sunduğunda Twitter’da kullanılan ilk para birimi DOGE olacak. Bence BTC’yi trollemeyi seviyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Elon Musk, 28 Ekim’de, Twitter’ı satın aldığı zamana Gokhshtein, “Twitter’ın resmi para birimi DOGE” diye paylaşım yaptı. Gokhshtein yakın tarihli bir tweet’te, Elon Musk Twitter için ödeme sistemini başlattığında, Dogecoin’in sosyal medya ağında kullanılacak ilk para birimi olacağını iddia ediyor. Bunun gerekçesi olarak Elon Musk’ın Twitter entegrasyonunu kastetmek için Dogecoin üzerinde çalıştığına dair açıklamasını alıntılıyor. Bu bağlamda Gokhshtein, şu açıklamayı yaptı:

Elon’un aslında ‘Dogecoin to the Moon!’ demesine şaşırdım! Ayrıca BTC, ETH ve açıkça DOGE’ye girdiğini belirtti. Bunları bir borsada değil, soğuk cüzdanınızda bulundurmanız gerektiğini söyledi. DOGE üzerinde çalıştığını söyledi. İşte bunun Twitter’a entegre etmek anlamına geldiğine inanıyorum.

Tesla patronu Elon Musk, Twitter Spaces’ta canlı bir konferans düzenlerken dinleyicilere Dogecoin üzerinde çalıştığını bildirdi. Ayrıca “Dogecoin to the Moon!” diye bağırdı.

Altcoin

Elon Musk’ın Twitter ödemeleri için vizyonu

Elon Musk, firmayı devraldığından beri ilk kez Twitter’ın işi için planlar hazırladı. Burada Twitter’ın ödemeleri işleme koyma vizyonunu tartıştı. Bu arada Twitter, ödeme almanın yolunu temizlemek için kayıt evraklarını dosyalayarak bir adım öne geçti. Bu doğrultuda, Mali Suçları Uygulama Ağı veya Hazine Bakanlığı’nın FinCEN’e başvuru yaptı. Bununla birlikte, mevcut haliyle, Elon Musk, önerilen Twitter ödemeleri planında Dogecoin’den doğrudan bahsetmedi. Bu yüzden, açıklamalar ve tahminler sadece spekülasyon olarak kalıyor.

Altcoin fiyatı neden patlamadı!

Elon Musk’ın dün yaptığı yorumlar, iyiye işaret gibi görünen altcoin fiyatını önemli ölçüde artırmadı. Böylece, tuhaf milyarder, Twitter Spaces’ta canlı bir konferans düzenlerken, dinleyicilere Dogecoin’in geleceği üzerinde çalıştığına dair güvence verdi. Aynı zamanda bir meme haline gelen ifadeyi haykırdı. Bu sözlerden sonra, altcoin fiyatı iki saat içinde neredeyse %14 arttı. Ancak momentum satıldı ve daha fazla çekiş kazanmadı.

Altcoin
DOGE fiyatı / Kaynak: CoinMarketCap

Bu neden iyiye işaret? Gerçek şu ki, daha önce her seferinde DOGE pompalaması kripto pazarında büyük bir düzeltmenin habercisiydi. Tabii ki, buna bir kalıp denilemez. Dogecoin, Musk’ın Twitter’ı satın alması nedeniyle Ekim ayı sonundaki %100 veya daha fazla artış kaydetti. Ancak bu, FTX borsasının çöküşünden bir hafta önceydi. Çöküşten sonra yatırımcılar ve traderlar uzak durmayı tercih etti.

DOGE’nin Musk’ın açıklamalarından yeterince etkilenmemesi, mevcut kripto piyasası ortamını tanımlamada da oldukça anlamlı. Piyasanın tükendiği açık görünüyor. Satıcılar FTX çöküşünden sonra tükendi. Alıcılar çoğunlukla korku içinde ve ‘bekle-gör’ taktiklerine bağlı kalıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yeni Rug Pull Olayı Patladı: Bu Altcoin Sıfır'a Gitti!
Yeni Rug Pull Olayı Patladı: Bu Altcoin Sıfır’a Gitti! BNB Blockchain’de rastgele altcoin istismarları ve ‘rug-pull’ yaygın hale geldi. Blockchain güvenlik platformu PeckShield, BNB Chain’de yeni bir dolandırıcılık olayı tespit etti. Rug-pull’un ortaya çıkışından sonra altcoin fiyatı dikey olarak sıfır kaydı. Halıyı çektiler, altcoin fiyatı sıfırlandı! Kriptokoin.com’dan...
Vural Erkan 3 hafta önce