Reklamı kapat

Tycoon Nedir? TYC Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 3 gün önce
52 görüntülenme
Tycoon Nedir? TYC Ne İşe Yarar?

Tycoon nedir? Tycoon (TYC), kullanıcıların, ünlü yatırımcıların stratejilerini kopyalayıp takip edebildiği bir sosyal ticaret platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Tycoon nedir, ne sunar, TYC nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar arasında merak konusu olan soruları yanıtladık. Şimdi gelin Blockchain tabanlı bu sosyal ticaret platformunu birlikte inceleyelim.

Tycoon nedir?

Tycoon temel olarak Blockchain üzerine inşa edilen bir sosyal ticaret platformudur. Bu platformda kullanıcılar, favori trader’larını takip edebilmektedir. Bunu yaparak onların portföylerini ve yatırım stratejilerini kopyalama imkânı bulurlar. Tek bir arayüzde portföylerini yöneten yatırımcılar, takip ettikleri trader’ların stratejilerini kopyalayarak, getirilerini maksimize eder. Kripto para piyasası son derece oynak ve karmaşıktır. Birçok farklı faktör, kripto para birimlerinin değerini etkileyebilmektedir. Bu nedenle uzmanların görüşleri son derece önemlidir.

Tycoon, kullanıcıları trader’lar ve takipçiler olarak sınıflandırır. Kullanıcılar, farklı portföylere ait birden fazla API Anahtarı ekleme avantajına sahiptir. Böylece, aynı anda hem takipçi hem de trader olabilirler. Bağlı herhangi bir portföy, bir düğmeyi tıklayarak takipçileri çekmek için yayınlanabilir. Yayınlanan bir portföy, stratejilerin yeniden satılmasını önlemek için başka bir yatırımcıyı takip edemez. Platform aracılığıyla kullanıcılar spot piyasalarına erişim sağlar. Bununla birlikte hesaplarını aynı anda birden fazla Bitcoin borsasına bağlayabilirler.

Tycoon ne sunar?

Ethereum ve BNB Chain üzerinde çalışan Tycoon ile trader’lar, bir dizi avantaj elde eder. İlk olarak platformda yaptıkları şey, normalde yaptıklarının aynısıdır. Bununla birlikte, sadece yatırım yapıp portföylerini paylaşarak ek getiri elde etmeleri mümkündür. Başarılı trader’lar, Blockchain ağında popüler olmaktadır. Bu sayede hem trader hem de takipçi kârını en üst düzeye çıkarmanın benzersiz bir yoluna sahip olur. Takipçiler, en başarılı trader’ların portföylerini kopyalar, bunun karşılığında ise kârlarının bir kısmını trader ile paylaşır.

Bunlara ek olarak Tycoon’u rakiplerinden ayıran çeşitli özellikler de mevcuttur. Buna göre kullanıcılar, bir trader’ı takip ettiklerinde portföylerini kendi ellerinde tutmaya devam ederler. Yani, her ne kadar kopyalasalar da tüm işlemleri tek başlarına yapmakla yükümlüdürler. Herhangi bir üçüncü tarafa ihtiyaçları yoktur. Basit bir tıklamayla takip ederek, seçilen trader’ın tüm portföyünü kopyalama avantajları da mevcuttur. Hem trader hem de takipçi olarak platforma üye olmak ve kullanmak tamamen ücretsizdir.

TYC nedir? Ne işe yarar?

TYC, Tycoon platformunun yerel kripto para birimidir. Bu varlığın ana hedefi, uzun vadeli kullanıcı sadakati yaratmaktır. Ayrıca, topluluğu, ekosisteme katkıları nedeniyle ödüllendirmek için kullanılmaktadır. Platform genişledikçe TYC’nin faydası ve değeri artacaktır. Tycoon’daki artan kullanıcı sayısı, Token için piyasalarda talebin artmasına ve dolaşımdaki arzın azalmasına neden olması beklenmektedir. Kullanıcılar, TYC coin ile staking yapabilmektedir. Bu sayede pasif gelir elde ederken, düşük gas ücreti ödeme vb. VIP özelliklere de erişim sağlarlar.

Tycoon nedir? TYC nasıl alınır?

Tycoon, WhiteBIT, BitGlobal ve Bittrex gibi kripto para borsalarında alınıp satılan bir ERC-20 tokenidir. İlgili yatırımcılar TYC satın almak için bu borsalardan birine katılmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Profesyonel Analistler: Altın Mart'a Kadar Bu Dipleri Görebilir!
Profesyonel Analistler: Altın Mart’a Kadar Bu Dipleri Görebilir! Altın piyasası, ayın başında iki yılın en düşük seviyesinden sıçradıktan sonra sağlam kazançlarını koruyor. Bununla birlikte, bir piyasa analisti, genel makroekonomik manzaraya bakıldığında değerli metalin aşırı değerlendiğini söylüyor. TDS analistleri ise 2023 ilk çeyreğine kadar 1.600 doların...
Vural Erkan 3 gün önce