Reklamı kapat

Ubique Chain of Things Nedir? UCT Ne İşe Yarar?

0 görüntülenme

Ubique Chain of Things Nedir? Ubique Chain of Things, 5G, IoT ve Blockchain teknolojileriyle desteklenen bir tedarik zinciri çözümüdür. Kriptokoin.com olarak bu makalede Ubique Chain of Things nedir, ne sunar, UCT ne işe yarar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruları yanıtladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Ubique Chain of Things Nedir?

Ubique Chain of Things veya UCOT, tedarik zinciri alanında devrim yaratma amacıyla yola çıkan bir Blockchain’dir. Temelde, yeni bir tedarik zinciri ekonomisi yaratmayı hedefler. Ethereum ağı üzerine inşa edilen bu Blockchain platformu, bunu çeşitli teknolojiler ile yapmaya çalışır. Bunlar arasında 5G ve Narrow Band Internet of Things (IoT) yer alır. Buna göre ağ, ister televizyon ister buzdolabı olsun, akıllı cihazların birbiriyle iletişimini destekler. Ayrıca, bunu 5G’nin devrim niteliğinde veri iletim hızı ile yapar.

Ubique Chain of Things ne sunar?

Ubique Chain of Things, tedarik zinciri sektörüne şeffaflık, merkeziyetsizlik, hız ve likidite getirir. Buna göre tedarik zincirleri boyunca güvenli veri toplama imkânı tanır. Verilerin değiştirilmesine karşı korumalı depolama da sağlar ve kurumsal firmaların güvenli veri paylaşımı yapmasına olanak tanır. Böylece, eksiksiz tedarik zinciri izlenebilirliği sağlar. Temelde üreticilerin, ürünlerini fabrika çıkışından tüketicilerin ellerine kadar izlemelerini mümkün kılar.

Halihazırda ürünlerin hedef noktaya ulaşana kadar izlenememesi ve bu nedenle hataların belirlenememesi, tedarik zinciri alanındaki en büyük problemler arasındadır. Bu nedenle UCOT, tedarik zincirinin temel problemlerinden birini Blockchain ve IoT teknolojisi ile çözer. Bununla birlikte UCOT’un, bu hizmeti sunan diğer altcoin projelerinden bir farkı bulunur. Buna göre proje, ürünlerin yolculuğunun herhangi bir noktasında üçüncü şahıslar tarafından taranamamasına olanak tanır.

UCT coin nedir? Ne işe yarar?

UCT coin, Ubique Chain of Things platformunun yerel kripto para birimidir. Blockchain platformu gibi UCT de Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Buna göre UCT, ERC-20 akıllı kontratıyla çalışır. Bununla birlikte UCT coin, UCOT ağı içerisinde çeşitli kullanım durumlarına sahiptir. Bunlar arasında, dApp’leri çalıştırmak ve gas ücretlerini ödemek başta gelir. Bu bakımdan kripto para, çoğunlukla tedarik zinciri alanındaki kurumsal yatırımcıları hedefler.

Ubique Chain of Things nedir? UCT coin nasıl alınır?

Ubique Chain of Things projesine yatırım yapmak için UCT satın alabilirsiniz. UCT mevcut olarak üç kripto para borsasında listelenmektedir. Bu borsalar arasında PancakeSwap, Uniswap ve Bkex bulunmaktadır. Tokeni satın almak isteyenler, bu borsalardan birine üye olmalı ve hesaplarını doğrulamalıdır. Ardından, cüzdanlarına UCT coin işlem çiftlerine göre bir varlık yatırmalıdır. Böylece token için alım emri vererek UCT’yi satın alabilmektedirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Universal Protocol Nedir? UPT Ne İşe Yarar?
Universal Protocol Nedir? UPT Ne İşe Yarar? Universal Protocol nedir? Universal Protocol, tokenizasyon alanında devrim yaratmayı amaçlayan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Universal Protocol nedir, ne sunar, UPT coin nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin...
Kriptokoin.com 2 ay önce