Reklamı kapat

Üç Ülkede Daha Kripto Reklamı Yasaklarına Karşı Dava Açıldı

71 görüntülenme

Rus haber kaynağı RNS’in 6 Nisan’da yayınladığı rapora göre İsviçre, Kazakistan ve Ermenistan’daki kriptopara ve blockchain kuruluşları da geçenlerde Rusya, Çin ve Güney Kore’ye katılarak büyük İnternet şirketlerine karşı kripto-bağlantılı reklamlarını yasakladığı için ortak dava açtı.

Google, Twitter ve Facebook gibi teknoloji devlerine karşı açılacak olan ortak davanın planları ilk defa 27 Mart’ta açıklandı. İlk defa bu şikayette bulunan kuruluşlar Rus Kriptopara ve Blockchain Birliği (RACIB), Kore Ticari Girişimler Birliği ve bir Çin kripto yatırımcıları birliği olan LCBT’yi içeriyor.

RACIB’in başkanı Yury Pripachkin’e göre, ortak davanın yeni üyeleri İsviçreli InnMind fintech firması, Ermeni Blockchain Birliği ve Kazakistan Blockchain ve Kriptopara Birliği gibi kuruluşları içeriyor.

Ortak davanın Mayıs 2018’te New York’ta gerçekleşmesi bekleniyor. Pripachkin’in yaptığı açıklamaya göre avukatlar için toplanacak para Estonya’ya kayıtlı bir dijital cüzdanda biriktirilecek.

30 Haziran’da Facebook kriptopara ve ICO’larla bağlantılı reklamları yasaklamıştı ve “yanıltıcı ve aldatıcı reklam faaliyetleri” olduğunu söylemişti. Mart ayında Google tüm kripto bağlantılı reklamları Haziran 2018’de yasaklayacağını açıklayarak buna benzer bir harekette bulundu. Mart ayının sonunda ise Twitter da halka açık şirketler hariç ICO’lar, kriptopara borsalar ve cüzdan hizmetleri de dahil olmak üzere tüm kripto bağlantılı reklamları yasaklayacağını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde bir yazılım mühendisi ve kriptopara topluluğunda oldukça öne çıkan bir kişi olan John McAfee, daha öncesinde tanıtım amaçlı tweet’leri için para almadığını söylemesine rağmen, bir kriptopara projesi veya bağlantılı ürünlerin tanıtımını yapmak için tweet başına $105,000 dolar aldığını ifşa etti.

CoinTelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Hafta Sonu Bitcoin, Ripple ve ETH'de Bu Rakamlar Bekleniyor!
Bitcoin ile Hotmail Hesabı Hack Siparişi Dijital altın Bitcoin günümüzde kendisine pek çok kullanım alanı bulmaya devam ederken, siber suçlarda da doların yanında opsiyon olarak kullanılmaya devam ediyor. Günümüzde hackerların Bitcoin‘in çok değerlenmesi ve gizlilik konusunda problemler yaratması nedeniyle alternatif para birimleri aradıkları bilinen bir...
Burak Can Senyelli 11 Nisan 2018