UNI, SUSHI, AAVE: Şimdi DeFi Coin’lerinin Zamanı Mı?

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 20 Eylül 2021
29 görüntülenme
aave

Tekrar DeFi tokenlerine yatırım yapma zamanı geldi mi? Piyasadaki coinlerin çoğu geçtiğimiz hafta negatif kazançlar kaydettiği halde Uniswap, AAVE ve SushiSwap sırasıyla %1,1, %2,8 ve %6,3 artış kaydetmeyi başardı. Aslında, piyasa katılımcılarının DeFi tokenlerine yönelik kolektif duyarlılığı son zamanlarda oldukça olumlu oldu. Detaylar için Kriptokoin.com’u takip etmeye devam edin.

AAVE yukarı yönlü mü?

Kripto uzmanı  Lavina Daryanani’ye göre, DEX’ler ve DeFi platformlarıyla ilişkili tokenler, genel olarak kripto para birimi ve akıllı sözleşme kategorisinden daha iyi performans gösterebildi. Kendi başına bu, bu tokenlerin birlikte elde ettiği dikkate değer bir başarı. Peki, yatırım yapmanın zamanı geldi mi? Yukarıda bahsedilenler gibi nispeten daha düşük piyasa değerine sahip projeler, genellikle traderların girişinden veya çıkışından etkilenme eğilimindedir. Bununla birlikte, daha geniş DeFi pazarı, geç saatlerde kayda değer bir çıkışa tanık olmadı. Kripto piyasaya yeni adreslerin akışı aslında son birkaç aydır oldukça istikrarlıydı. Yazma sırasında, 3.38 milyon benzersiz DeFi adresi vardı.

Ayrıca, söz konusu artışa işlem hacimlerindeki artış da eşlik etti. Bu faktör de yükseliş anlatısına katkıda bulunmada önemli bir rol oynadı. Ek olarak, DeFi Endeksi okuması geç hızlı adımlar attı. Aynı şey, üç aydan daha kısa bir sürede 6.6 bin dolardan 11 bin dolara yükselmeyi başardı.

Yatırım zamanı ne zaman?

Piyasa Değeri/TVL verileri de son zamanlarda yükselişteydi ve piyasa katılımcılarının HODLing davranışlarını vurguladı. Bu yazının yazıldığı sırada UNI, AAVE ve SUSHI için bu oran sırasıyla 2,65, 0,32 ve 0,44 idi. Kripto uzmanı  Lavina Daryanani’ye göre, bu nedenle, bu tokenlerin şu anda kendilerini karlı bir uzun vadeli yatırım seçeneği olarak sunduğu sonucuna varılabilir. Ayrıca, yukarıda belirtilen tüm tokenler için borsalardaki net akış, çıkışlarda artışa işaret ederek keskin bir şekilde düştü. Bu, esasen DeFi tokenlerinin özel cüzdanlara hareketinin altını çiziyor. Örneğin 17 Eylül’de borsalardaki toplam SUSHI hacmi 4,9 milyon token kadar yüksekti. Bununla birlikte, yazının yazıldığı sırada, aynısı değer 1,1 milyon değerini yansıtıyordu.

Kripto uzmanı  Lavina Daryanani’ye göre yukarıda belirtilen veri kümeleri, birlikte, DeFi pazarında devam eden birikim eğilimini vurgulamaktadır. Analiste göre, bu tokenlara olan talep arttıkça, alıcı tarafı baskısı da önümüzdeki günlerde artacak ve yatırımcılar bu tokenlerin değerlemesinin paralel olarak artmasını bekleyebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

gold 1 660 100820111128
Haftalık Altın Fiyatı Tahmini: İşte Seviyeler, Tarihler ve Beklentiler! Altın fiyatı, haftanın ikinci yarısında ağır aşağı yönlü baskıya maruz kaldı ve Perşembe günü 1.745 dolardan bir ayın en düşük seviyesine geriledi. ABD Dolar Endeksi (DXY) düşmeye devam etse de riskli ortam altının yükseliş eğilimini sürdürmesini engelledi....
Serkan Eser 20 Eylül 2021