Reklamı kapat

UNICEF Kripto Madenciliği ile Bağış Toplayacak

0 görüntülenme

Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu kuruluşu UNICEF destekçilerin bilgisayarları ile kriptopara madenciliği yaparak bağış biriktirmeyi planlıyor.

Bu amaçla organizasyon “Umut Sayfası” isimli bir proje başlattı, bu website ile ziyaretçilerin bilgisayar işletim güçleri aracılığıyla kriptopara madenciliği yapmayı planlıyorlar. ITnews Avustralya’ya göre kâr amacı gütmeyen kuruluş yaptığı açıklamada sitenin “Avustralyalıların yalnızca çevrimiçi olduklarında siteye girerek ihtiyacı olan çocuklara yardım ve umut sağlayacağını” açıkladı.

Websitesine göre, Umu Sayfası’na giren ziyaretçiler ne kadar işletim gücü ile madenciliğe katkıda bulunacaklarını belirleyebilecekler. Kullanıcılar sitede durdukları süre boyunca madencilik işlemleri devam edecek.

UNICEF’in yaptığı açıklamaya göre:

“Madencilik bilgisayarınız açısından son derece güvenli. Eğer güç tüketimi konusunda endişe ediyorsanız, bağış yaptığınız işlem gücünü kısabilirsiniz.”

Kullanıcılar tarafından üretilen her kriptopara fiat paraya çevirerek UNICEF Avustralya’ya bağışlayarak dünya çapındaki yardıma muhtaç çocuklara içme suyu, yiyecek ve aşı gibi hayat kurtaran gereçlerin temin edilmesine katkıda bulunacaklar.

Tarayıcı madenciliği Coinhive API’nin AuthedMine madenciliği ile gerçekleşiyor ve Monero kriptoparasını üretiyor.

UNICEF Avustralya’nın bağış ve haberleşmeden sorumlu direktörü Jennifer Tierney, kuruluşun güncel insanlık sorunları adına farkındalık yaratmak ve yardıma muhtaç çocuklar için bağış toplamak için gelişmekte olan teknolojileri araştırdığını açıkladı.

Bu yazı yayınlandığı sırada, toplamda 1,600 insan kuruluşa destek olmak için bilgisayar gücüyle madencilik yapmakta.

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Japonya Monero, Zcash ve Dash’i Devre Dışı Bırakmak İstiyor Japonya Finansal Servisler Ajansı (FSA), gizlilik konusuna odaklanan Zcash, Monero ve Dash gibi dijital para birimlerinin ülkedeki ticaretini durdurmak için borsalara baskı yapıyor.  Tokyo merkezli muhabir Jake Adelstein, kripto para borsalarının yetkilendirilmesindeki mutlak yetki sahibi FSA’in yerel...
Serkan Eser 1 Mayıs 2018