UNICEF Kripto Madenciliği ile Bağış Toplayacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu kuruluşu UNICEF destekçilerin bilgisayarları ile kriptopara madenciliği yaparak bağış biriktirmeyi planlıyor.

Bu amaçla organizasyon “Umut Sayfası” isimli bir proje başlattı, bu website ile ziyaretçilerin bilgisayar işletim güçleri aracılığıyla kriptopara madenciliği yapmayı planlıyorlar. ITnews Avustralya’ya göre kâr amacı gütmeyen kuruluş yaptığı açıklamada sitenin “Avustralyalıların yalnızca çevrimiçi olduklarında siteye girerek ihtiyacı olan çocuklara yardım ve umut sağlayacağını” açıkladı.

Websitesine göre, Umu Sayfası’na giren ziyaretçiler ne kadar işletim gücü ile madenciliğe katkıda bulunacaklarını belirleyebilecekler. Kullanıcılar sitede durdukları süre boyunca madencilik işlemleri devam edecek.

UNICEF’in yaptığı açıklamaya göre:

“Madencilik bilgisayarınız açısından son derece güvenli. Eğer güç tüketimi konusunda endişe ediyorsanız, bağış yaptığınız işlem gücünü kısabilirsiniz.”

Kullanıcılar tarafından üretilen her kriptopara fiat paraya çevirerek UNICEF Avustralya’ya bağışlayarak dünya çapındaki yardıma muhtaç çocuklara içme suyu, yiyecek ve aşı gibi hayat kurtaran gereçlerin temin edilmesine katkıda bulunacaklar.

Tarayıcı madenciliği Coinhive API’nin AuthedMine madenciliği ile gerçekleşiyor ve Monero kriptoparasını üretiyor.

UNICEF Avustralya’nın bağış ve haberleşmeden sorumlu direktörü Jennifer Tierney, kuruluşun güncel insanlık sorunları adına farkındalık yaratmak ve yardıma muhtaç çocuklar için bağış toplamak için gelişmekte olan teknolojileri araştırdığını açıkladı.

Bu yazı yayınlandığı sırada, toplamda 1,600 insan kuruluşa destek olmak için bilgisayar gücüyle madencilik yapmakta.

CoinDesk

UNICEF Kripto Madenciliği ile Bağış Toplayacak