Uniswap Listede: İşte TVL’e Göre En İyi 10 Altcoin!

Uniswap Listede: İşte TVL'e Göre En İyi 10 Altcoin!
Uniswap Listede: İşte TVL'e Göre En İyi 10 Altcoin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aave ve Uniswap kilitli toplam değere göre en iyi 10 Ethereum protokolü arasında yer aldı.  Bu arada, MakerDAO, Lido ve Curve DAO, TVL’ye göre ilk üç Ethereum protokolünü oluşturuyor.

TVL açısında ilk on Ethereum protokolünde Uniswap da ilk sıralarda

Kripto analisti Ben GCrypto, Total Value Locked (TVL) açısında ilk on Ethereum protokolünü paylaştı. Listede, MakerDAO (MKR), Lido Finance (LIDO) ve Curve DAO (CRV), TVL’ye göre ilk üç Ethereum protokolü arasında yer alıyor. Analist, Twitter hesabından, şu paylaşımı yaptı:

Toplam Kilitli Değer bakımından en iyi 10 Ethereum protokolü. Ethereum, herkesin çeşitli dağıtılmış uygulamalar (Dapp), akıllı sözleşmeler ve hatta kendi kripto para birimleri oluşturabileceği eksiksiz bir ekosistemdir.

Kripto analistinin paylaştığı listede, Aave (AAVE) 4,13 milyar dolar ile dördüncü sırada yer alıyor. Onu 4,06 milyar dolarlık Toplam Değer Kilitli ile Uniswap (UNI) beşinci sırada takip ediyor. Convex Finance (CVX), Compound (COPM) ve Instadapp (INST) sırasıyla altıncı, yedinci ve sekizinci sıralarda bulunuyor. Son olarak, Balancer (BAL) ve Frax Finance (FRAX) dokuzuncu ve onuncu sıralara yerleşti.

Listedeki altcoin projelerine ilişkin gelişmeler

Geçen yıl MakerDAO, DAO’nun tamamen yeterli olduğunu ve Maker Foundation’ın önyükleme sorumluluklarını yerine getirdiğini duyurdu. Bu, küresel topluluğun Maker Protokolünün her yönünden sorumlu olmasını sağladı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Aave ise sermaye verimliliğini artıran, güvenliği artıran, cross-chain işlevselliği geliştiren ve ademi merkeziyetçiliği destekleyen Aave V3’ü Mart ayında tanıttı. Yeni Aave V3 ile Portallar, Yüksek Verimlilik Modu diğer adıyla “E-Modu” ve İzolasyon Modu gibi birçok özellik protokole dahil oldu.

Uniswap

Ayrıca, geçen hafta Lido, Goerli test net’te SSV Network ile Dağıtılmış Doğrulayıcı Teknolojisinin (DVT) ilk pilot entegrasyonunu gerçekleştirdi. Lido, önümüzdeki ay, DVT testi ve deneyleriyle ilgili ilerlemenin kendi topluluğuna güncelleneceğinden bahsetti.

Analistin paylaştığı analiz, Toplam Kiliti Değeri (TVL) odak noktasına alıyor. Ancak, piyasa değeri söz konusu olduğunda durum biraz değişiyor. Çünkü, beşinci sırada olan Uniswap’ın piyasa değeri 5,1 milyar dolar. Üçüncü ve dördüncü sıradaki Lido ve Aave ise 1,1 milyar piyasa değerine sahip. Bu arada Frax Finance’in 1,2 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Ancak FRAX, bu grafikte en düşük sırada yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Uniswap Listede: İşte TVL’e Göre En İyi 10 Altcoin!