Reklamı kapat

Universal Protocol Nedir? UPT Ne İşe Yarar?

0 görüntülenme
Universal Protocol Nedir? UPT Ne İşe Yarar?

Universal Protocol nedir? Universal Protocol, tokenizasyon alanında devrim yaratmayı amaçlayan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Universal Protocol nedir, ne sunar, UPT coin nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Universal Protocol nedir?

Universal Protocol bünyesinde çeşitli stablecoin’leri ve tokenleri barındıran bir tokenizasyon platformudur. Ethereum tabanlı bu platform, dağıtık defter ve Blockchain teknolojisinin tüm internet dünyasında kabul görmesini sağlamayı amaçlar. Kullanıcılar, protokol aracılığıyla kendi tokenlerini geliştirip dağıtabilmektedir. Bununla birlikte, Universal’ın kurumsal yatırımcılar için bir para birimine, emtiaya ve ürüne bağlı token oluşturması sadece birkaç hafta sürer. Bu, birçok projede çok daha uzun bir süre gerektirmektedir.

Universal Protocol ne sunar?

Temelde Universal Protocol, token oluşturma üzerine bir şirket ve platformdur. Bu platform mevcut olarak birçok stablecoin’e ve tokene ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında Universal Bitcoin, Universal Dollar, Universal Euro yer almaktadır. Ayrıca platformun, devlet tarafından güvenceye alınan, troy ons altına endeksli Universal Gold isimli bir stablecoin’i de mevcuttur. Çoğunlukla kurumsal yatırımcılara hitap eden platform, müşterileri için haftalar içinde token oluşturur. Ayrıca, bu tokenlerin güvenli, hızlı ve erişilebilirliğini sağlamak için çalışır.

Ethereum tabanlı olan platformda oluşturulan tokenler Proxy temellidir. Ancak kolayca ERC-20 ile uyumlu hale getirilebilirler. Universal Protocol, bu tokenlerin akıllı sözleşmelere, dApp’lere ve DEX’lerle etkileşim kurmasına olanak tanır. Ayrıca, çok zincirliliği destekleyerek varlıkların Blockchain’ler arasında aktarılmasını sağlar. Tüm bunlar ise Universal’ın token oluşturmayı mümkün kılan Token Factory aracıyla mümkün olur.

UPT coin nedir? Ne işe yarar?

UPT coin, Universal Protocol platformunun yerel kripto para birimidir. Bu kripto paranın ağ içerisinde birçok kullanım durumu bulunmaktadır. Öncelikle token ERC-20 akıllı sözleşmesiyle üretilmiştir. Bu nedenle, Ethereum tabanlı diğer varlıklar ve uygulamalar ile etkileşime girebilmektedir. İkinci olarak UPT coin, Universal’ın Proxy tokenleri ile kolayca takas edilebilmektedir. İster Universal Dollar ister Universal Gold olsun, UPT ile varlık satın almak daha az maliyetli ve hızlı olur.

Bununla birlikte UPT coin, kripto kredi işlemlerinde sahiplerine yüksek faiz getirisi elde etme imkânı tanır. Kripto para ile Universal Protocol üzerinde yapılan işlemler daha az maliyetlidir. Örneğin, bir işlem gerçekleştirmeniz nedeniyle ortaya çıkan gas ücreti, UPT coin ile ödendiği taktirde daha ucuzdur. Ek olarak, Universal Protocol içerisindeki tüm varlık alım ve satımları UPT aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Universal Protocol nedir? UPT coin nasıl alınır?

Universal Protocol Token (UPT), mevcut olarak yalnızca Bittrex borsasında listelenmektedir. İlgili yatırımcılar bu kripto para borsasına erişmeli ver üye olmalıdır. Ardından oluşturdukları hesaba UPT/BTC paritesine uygun bir varlık yatırmaları gerekmektedir. Bunları yapmalarının ardından yatırımcılar, UPT coin için alım emri vererek tokeni elde edebilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte Ekim’de İzlenecek FaaS Coinleri Listesi! Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, kripto para ekosistemi büyüyor ve yatırımcılar farklı kripto para birimleri arayışına giriyorlar. FaaS Coinleri, herhangi bir yeni projenin likidite elde etmesinin en basit ve en hızlı yoludur. FaaS coinlerinin sahipleri, getiri elde...
Hakan Karaca 2 ay önce