Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistin Son BTC Tahmini Şaşırtacak

Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analistin Son BTC Tahmini
Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analistin Son BTC Tahmini
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsabetli Bitcoin tahminleriyle bilinen teknik analist Peter Brandt, Microstrategy’nin kurucusu Michael Saylor’a gönderdiği bir mesajda beklentilerini güncelledi. BTC tahmini, abartışmış beklentilerin aksine oldukça mütevaziydi.

İşte Peter Brandt’ın Michael Saylor’a söyledikleri

Açık bir Bitcoin destekçisi olan Saylor, en son tweet’lerinde kripto para birimine olan inancını yeniledi. 18 Aralık’ta Twitter’dan ihtişamlı bir Bitcoin görselini “Bitcoin’e İnanın” sözleriyle süsledi. Görselde, bir kadının taptığı fiziksel bir BTC yer alıyor. Bu paylaşımdan kısa süre sonra teknik analist Peter Brandt, Saylor’a alaycı bir cevap verdi. Tecrübeli yatırımcı, dini inançlardan uzaklaştırabilecek şeyler listesine Bitcoin’i de ekledi.

Peter Brandt, Michael Saylor’ın Bitcoin’e olan fanatik inancını paylaşmıyor. Bunun yerine, Bitcoin’i kar etmek için piyasada alınıp satılacak emtialardan biri olarak görüyor. Michael Saylor, Bitcoin ile ilgili çok sayıda tweet’iyle tanınır. Bunlar genellikle kulağa eski bir bilgelik parçası, bir mecaz veya bir tümce – örneğin “dijital enerji akışları” gibi gelen tek bir satırdır.

Peter Brandt, BTC tahmini konusunda analistleri eleştiriyor

Brandt ayrıca, bu yılın başlarında, geçtiğimiz yıl “lazer gözler” hareketine katılan Bitcoin fenomenlerini eleştirdi. En büyük kripto para birimi, geçen yıl uzun süre 100.000 dolara ulaşacağı beklentileriyle gündemde kalmıştı. Teknik analist, BTC fiyatının bu yerine 20.000 dolar altında düşeceğini söyledi. Kripto yatırımcıları için felakette olsa bu tahminlerinde haklı çıktı. Kriptokoin.com olarak Brandt’in geçmiş isabetli tahminlerine buradan göz atabilirsiniz.

peter brandt e1568019675909 2375839981

Bitcoin fiyatı ne durumda

Teknik kısımda, Bitcoin geçen hafta biraz yükselişe geçti. Böylece, 20.000 doların üzerinde potansiyel bir toparlanma umutlarını tetikledi. Bununla birlikte, olumlu yön kısa sürdü. Lider kripto para birimi, yazının yazıldığı sırada yeniden 17.000 doların altında işlem görüyor.

Piyasadaki mevcut talep seviyesine bir bakış, Bitcoin’in fiyat hareketinin nasıl sonuçlanacağını belirlemeye yardımcı olabilir. En son Glassnode uyarılarına göre, 10 BTC’den fazla tutan Bitcoin adreslerinin sayısı iki yılın en yüksek seviyesindeydi. Bu gözlem, piyasada BTC için hala bir miktar talep olduğu anlamına geliyordu.

Balinaların satın alımı, fiyat düşmeye devam etse bile Bitcoin’in hala önemli bir talep yaşadığını doğruluyor. Ancak bu, güçlü bir yükseliş ivmesi oluşturmak için yeterli değil. BTC’nin türev piyasasındaki performansına bir bakış, önümüzdeki birkaç gün içinde beklenecek volatilite seviyesinin daha iyi anlaşılmasına yardımcı oluyor.

Örneğin Bitcoin, 14 – 16 Aralık tarihleri ​​arasında türev piyasasındaki açık pozisyonlarda keskin bir düşüş yaşadı. Bu, fiyatın haftalık kazanımlarından vazgeçtiği sıralardaydı.

Aynı metrik, Bitcoin’in açık pozisyonunun son iki günde biraz toparlandığını, ancak önceki düşüşü kadar coşkulu olmadığını ortaya koydu. Bu hafif toparlanmaya rağmen, Bitcoin fonlama oranı henüz toparlanmamıştı.

Fonlama oranlarındaki bu düşüş, kısa vadeli yatırımcıların üstünlüğe sahip olduğunu ve uzun vadeli yatırımcılara fon ödemeye istekli olduklarını gösteriyor. Sonuç olarak, yukarıdaki gözlemlere dayanarak, Bitcoin’in volatilitesinin ve balinaların talebinin iyileşme yolunda olduğu açıktı. Öte yandan, analistlerin yükseliş beklentisi daha düşüktü. Peter Brandt’tan önce başka analistlerde Bitcoin’in önümüzdeki aylarda 15.000 doların altında düşeceğini tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistin Son BTC Tahmini Şaşırtacak