Ünlü Analistten Kritik Dogecoin Tahmini: Bu Seviyeler Geliyor!

altcoin 7
altcoin 7
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin durgun kalmaya devam ediyor ve 0,25 ila 0,17 dolar arasında işlem görüyor. Bir analiste göre bu fiyat bölgesinin dışına çıkıldığında, volatilitede bir artış görülebilir. Analist, boğa tahminleri 0,45 doları hedeflerken, düşüş tahminleri 0,07 dolarda seyrediyor.

Dogecoin sert direnç altında oturuyor

Dogecoin, 0,25 dolarlık direnç seviyesinin oldukça önemli olduğunu kanıtladığından çıkış yapmak için mücadele ediyor. Meme kripto para biriminin fiyatı net bir görünüm olmadan konsolide olmaya devam ettiği için yılın başında sahip olduğu popülerliğini kaybetmiş görünüyor. Teknik verileri inceleyen ünlü analist Ali Martinez, DOGE’un yükseliş trendini sürdürmek için üstesinden gelmesi gereken açık bir direnç seviyesi olduğunu gösteriyor.

Milyarderden Ünlü Oyuncuya Tavsiye: Bu Meme Coin'den Almalısın!

Dogecoin, ABD’de bir ETF onayı ile ilgili spekülasyonların artması nedeniyle Bitcoin kripto spot ışığını çaldığı için durgun kalmaya devam ediyor. Meme-coin, fiyatının bir sonraki nereye gideceğine dair net bir sinyal kanıtlamadan konsolide olmaya devam ediyor. Analiste göre cansız fiyat hareketi, DOGE’nin günlük grafiğinde simetrik bir üçgen oluşmasına neden oldu. Dogecoin’in 23 Nisan’dan bu yana kaydettiği düşük zirveler serisi, formasyonun hipotenüsünü oluştururken, 0.16 dolarlık destek seviyesi x eksenini oluşturdu.

Piyasa değerine göre onuncu en büyük kripto para birimi simetrik üçgenin zirvesine yaklaştıkça, önemli bir fiyat hareketinin devam edebileceğini gösteriyor. Martinez için, Dogecoin’i üçgenin hipotenüsünün 0,25 dolardan yukarısına iten mevcut fiyat seviyeleri etrafındaki satın alma baskısındaki bir artış, bir kırılma olarak kabul edilebilir. Bu gerçekleşirse, DOGE yüzde 78’den fazla artışla 0.45 dolara yükselebilir.

“Dik bir yükseliş yaşanabilir”

Analiste göre böyle bir yükseliş hedefi, üçgenin y ekseninin yüksekliği ölçülerek ve kırılma noktasına eklenerek belirlenir. Martinez, “akıllı traderlar, herhangi bir yükseliş pozisyonuna girmeden önce 0,25 doların üzerinde belirleyici bir günlük mum kapanışını bekleyebilirler. Bu engeli aşamamak, son birkaç ayda görüldüğü gibi Dogecoin’i 0.17 dolarlık destek tabanına geri gönderen bir reddedilmeye yol açabilir,” ifadelerini kullanıyor.

Analiste göre 0.17 dolar desteğinin yeniden test edilmesi, piyasa katılımcıları için ideal bir satın alma bölgesini temsil edebilir. Yine de, bu seviyedeki herhangi bir zayıflık belirtisi, bir sonraki kritik destek alanı 0,07 dolar civarında olduğu için dik bir düzeltmeyle sonuçlanabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Analistten Kritik Dogecoin Tahmini: Bu Seviyeler Geliyor!