Dünyaca Ünlü Banka, Bu Altcoin İçin Konuştu: Geleceği Parlak!

Özbekistan 2 Bankaya Kripto Para İçin Onay Verdi!
Özbekistan 2 Bankaya Kripto Para İçin Onay Verdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın önde gelen bankalarından Citi, lider altcoin projesi Ethereum (ETH) fiyatındaki oynaklığa dikkat çekti. Banka, Ethereum’un Merge yükseltmesindeki başarısının ardından tarihi düşük seviyelere düştüğünü söyledi. Citi, Ethereum blockchain’deki “The Merge” olarak bilinen sürecin altcoin’i etkilediği belirtiyor. Proof of Stake (PoS) geçişinin en önemli etkenlerden olduğu ve sıfıra yakın düşen net ETH ihracındaki değişiklikten kaynaklandığını söyledi. Pazartesi günü gerçekleştirilen araştırma raporu yayınlandı.

Lider altcoin projesi yeniden yükselişe ne zaman geçecek?

Rapora göre, Merge öncesinde basımların blok başına 2 ETH seviyesinde istikrarlı olduğunu aktarıyor. Bununla birlikte, yıllık arz enflasyonunun yaklaşık yüzde 4,2 olduğunu belirtti. Merge’nin ardından, Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizması kaldırıldı. Merge’le birlikte devreye Proof of Stake konsensüs mekanizması girdi. Böylelikle ücretlerin yakılmasıyla ve yeni blok ödülleri girmemesiyle kısmen dengelendi.

ethereum

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Merge, Ethereum blockchain ekosisteminde planan beş yükseltmeden ilkiydi. PoW’dan daha verimli enerji sağlayan PoS konsensüs mekanizmasına geçişi içeriyordu. Joseph Ayoub liderliğindeki analistler, lider altcoin için şunları söylüyor:

Ethereum, düşük ağ aktivitesinin ortasında deflasyon dönemleri sergilediğine şahit oluyoruz. Sonucunda ise deflasyonist bir geleceğe doğru ilerliyor gibi görünüyor. Aktivite arttıkça, düşük yakımların yapıldığı bir ortamda Merge sonrasında zaten deflasyonist eğilimler gösteren bir arzı koruyabilir.

ETH fiyatındaki oynaklık devam ediyor

Citi, PoS konsensüs mekanizmasına geçişin, PoW ihracını durdurmadığı görülüyor. PoW hala devam ediyor olmasına rağmen, Merge’den bu yana altı hafta içerisinde yaklaşık 564.000 ETH’nin dolaşımdan kaldırıldığı belirtiliyor. ABD doları cinsinden bu, yaklaşık 870 milyon dolarlık bir tutarı temsil etmektedir. Yıllık olarak, PoS’a geçmesiyle aktif ETH arzında yaklaşık 7,7 milyar dolarlık bir azalmaya eşit olduğu aktardı. Ethereum fiyatındaki son hareketler, türev piyasalar tarafından yönlendiriliyor gibi görünmesi muhtemel. Raporda ayrıca, Açık Faiz (OI) metriğinin altcoin’de yaklaşık 3 bin dolardan işlem gördüğü Nisan ayından bu yana en yüksek seviyelere yükseldiği belirtti. Raporda ayrıca şu ifadeler yer alıyor:

Bu, son 3 yıl içerisinde fiyat ve OI arasındaki en büyük farklılıklardan birine işaret ediyor. Ayrıca, daha fazla oynaklığın muhtemel olduğunu gösteriyor.

Banka, bunun türev piyasasında yüksek miktarda kaldıraçtan kaynaklandığını söylüyor. Banka, 30 günlük tarihsel volatilitenin, Merge yükseltmesinin başarısı sonrasında rekor düşük seviyelere ulaştığını vurguluyor. Ancak, kripto para biriminin son işlem aralığından kopması sonrasında yükselişe geçtiği de raporda yer aldı. Açık faiz (OI), yatırımcılar tarafından aktif pozisyonlarda tutulan toplam türev sözleşmelerinin sayısını yansıtır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dünyaca Ünlü Banka, Bu Altcoin İçin Konuştu: Geleceği Parlak!