Dünyaca Ünlü Banka, Bu Altcoin ile İşbirliği Yapıyor!

9.676 görüntülenme
Ünlü Banka, Bu Altcoin ile İşbirliği

Rusya’nın en büyük bankası ve önde gelen bir küresel finans kuruluşu olan Sberbank, yeni bir DeFi platformu inşa edecekleri altcoin projesini duyurdu.

Sberbank, bu altcoin üzerinde DeFi platformu başlatmayı planlıyor

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, Ethereum (ETH) üzerinde yeni bir DeFi platformu başlatma yolunda ilerliyor. Ünlü banka, DeFi ürünü birkaç ay içinde test aşamasında sunmaya hazırlanıyor. Sber’in Blockchain Lab ürün direktörü Konstantin Klimenko, DeFi sistemlerinin geleneksel bankacılık hizmetleri sektörünü değiştirebileceğini söyledi.

Yerel haber ajansı Interfax’ın 3 Şubat’ta bildirdiğine göre Klimenko, Sberbank’ın DeFi platformunun açık denemelerini Mayıs 2023’e kadar başlatmayı beklediğini duyurdu. Klimenko, şu anda özel beta sürümünde test edilmekte olan Sberbank’ın yaklaşmakta olan DeFi platformunun Nisan ayı sonuna kadar tamamen açılacağını ve kullanıcıların ilk işlemleri gerçekleştirmesine olanak tanıyacağını bildiriyor.

MetaMask gibi büyük Ethereum ürünleri de kullanılacak

Yönetici, Blockchain platformunun Ethereum ile uyumlu olacağını ve müşterilerin varlıklarını taşımak için MetaMask gibi büyük cüzdanları kullanmalarına izin vereceğini belirtti. Klimenko, kullanıcıların varlıklarını başka platformlardan da aktarabileceklerini de kaydetti.

Blockchain yöneticisi, Sberbank’ın DeFi platformunun Rusya’da birinci sınıf bir DeFi ekosistemi olmayı hedeflediğini belirtti. Ayrıca, DeFi sistemlerinin geleneksel bankacılık hizmetleri sektörünü değiştirebileceğine olan güvenini de dile getirdi.

Ethereum İçin Önemli Gelişme: 'Shadow Fork' Yayınlandı!

Duyuru, Sberbank’ın bankanın altyapısında DeFi uygulamalarını etkinleştirmeye yönelik daha önce açıklanan planları ile aynı doğrultuda geliyor. Kasım 2022’de Sberbank, Ethereum ağındaki akıllı sözleşmeler ve uygulamalarla uyumluluk da dahil olmak üzere tescilli Blockchain platformu için bir dizi yeni özellik duyurdu.

Yaklaşan platformun nasıl düzenleneceği belli değil çünkü Rusya henüz kripto para düzenlemesi getirmedi. Duma’nın Finansal Piyasa Komitesi başkanı Anatoly Aksakov’a göre Rusya, 2023’te kripto düzenlemelerini “kesinlikle” kabul edecek.

Rusya’da kripto para düzenlemeleri ne durumda?

Sberbank, Rus merkez bankasının kayıtlarında yaşanan çok sayıda gecikme nedeniyle son birkaç yıldır bazı Blockchain araçlarını piyasaya sürmekte zorlanıyordu. Başlangıçta kripto para platformunu 2021’de başlatmayı bekleyen banka, sonunda 2022 baharında Bank of Russia’nın onayını aldı. Rus hükümeti, %50 + 1 hisseye sahip Sberbank’ın çoğunluk hissedarıdır.

2 Şubat’ta Rusya’nın en büyük özel bankalarından biri olan Alfa Bank, Sberbank, devlet destekli tokenizasyon platformu Atomyze ve fintech şirketi Lighthouse ile birlikte ülkede kripto para ihraç etmesine izin verilen dördüncü finans kurumu oldu.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Rus hükümeti kısa süre önce evde kripto para madenciliğinin yasaklanmasına yönelik yasa önerdi. Yetkililer, yüksek enerji tüketiminin bölgesel elektrik kesintilerine neden olduğunu belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Borsasına Yapılan Ödemeler Kısıtlanıyor
Bu Bitcoin Borsasına Yapılan Ödemeler Kısıtlanıyor! İngiltereli bankacılık devi Nationwide, dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından birinin kart ödemelerine kısıtlama getirdiğini duyurdu. İngiltereli banka, bu Bitcoin borsasına kısıtlama getiriyor Nationwide Building Society, 16 milyondan fazla üyesiyle dünyanın en büyük yedinci kooperatif finans kurumu ve...
Buğra Çağlar 2 ay önce