Ünlü Bitcoin Borsası Gizemlice İşlemleri Durdurdu! BTC Kazançlarını Sildi

executium fvXjpVH0PEk unsplash scaled 1
executium fvXjpVH0PEk unsplash scaled 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük bir kripto para borsası olan Bitfinex’teki sorunlar, ani bir kesintiye neden oldu. Borsa, platformla ilgili sorunları araştırdığını ve ticareti geçici olarak durdurduğunu duyurdu ve sorun, TSİ 12.50 civarında çözüldü. Bu sırada Bitcoin fiyatında düşüş yaşandı. İşte olanlar…

Bitfinex, işlemleri durdurdu ve Bitcoin 43.000 doları kaybetti

Bitcoin, 43.800 dolarlık yerel zirvelere ulaşmasının ardından 43.000 doları kaybetti. Sorunun ardındaki sebep hala bilinmese de yakın bir zamanda sorun çözüldü. Yine de bu durum, zaten hassas olan kripto para piyasasını bir hayli etkiledi ve traderlar belirsizlik içinde kaldı. Bitfinex, öncelikle hizmet güncellemesinin bir parçası olarak “Platformla ilgili sorunları araştırdıklarını ve ticareti geçici olarak durdurduklarını” söyledi. Yakın zamanda da müdahalelerinin başarıyla tamamlandığını, ticaretin 13:05’te acıkacağını söyledi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Salı günü de dünyanın en büyük hacme sahip borsası Binance’in planlı bakımın bir parçası olarak ticareti iki saatliğine askıya aldığı görüldü ve bunun BTC fiyat hareketi üzerinde önemli bir etkisi olmadı. Ancak Perşembe günü zaten Bitcoin Eylül ayını neredeyse tam olarak öngörülen “en kötü senaryo” fiyatı olan 43.000 dolar ile kapatacak gibi görünüyordu.

Bu durumda, en büyük kripto para birimi, Ağustos kapanışını 47.000 dolar olarak doğru bir şekilde tahmin eden stok-akış modeli yaratıcısı PlanB tarafından yapılan tahminleri bir kez daha doğrulayacaktır.

4 Seviyeyi Bilen Analist: Bitcoin 4. Çeyrekte Bu Seviyeleri Kıracak!

Analistler Bitcoin’in fiyat hareketleri için ne diyor?

Bu arada analist Rekt Capital, genel yükseliş momentumunu korumak için BTC/USD’nin 21 haftalık üstel hareketli ortalama seviyesini (EMA) Pazar sonuna kadar geri alması gerektiğini yineledi. Bu arada, Bitcoin piyasasının genel durumu, çoğu için yine de düşüşten uzaktı. Bu hafta ayrıca uzun süredir uzman olan Bobby Lee, yeni bir “FOMO (fear of missing out/kaçırma korkusu) rallisindeki” Bitcoin için orta vadede tahminini sadece 100.000 dolar değil, aynı zamanda 200.000 dolar ve üstüne taşıdı. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Bitcoin Borsası Gizemlice İşlemleri Durdurdu! BTC Kazançlarını Sildi