Reklamı kapat

FTX’ten Sonra Ünlü Bitcoin Borsasından Kötü Haber: Kapatıyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
194 görüntülenme
Ünlü Bitcoin ve altcoin borsası Gemini, FTX çöküşünün ardından olumsuz gelişmelerle gündeme geldi. Borsa, staking işlemlerini kapatmasının yanı sıra yüklü miktarda fon çıkışı gördü. İşte detaylar…

Ünlü Bitcoin ve altcoin borsası Gemini, FTX çöküşünün ardından olumsuz gelişmelerle gündeme geldi. Borsa, staking işlemlerini kapatmasının yanı sıra yüklü miktarda fon çıkışı gördü. İşte detaylar…

Bitcoin borsası Gemini, FTX çöküşünden etkileniyor

Daha çok kurumsal yatırımcıların başvurduğu Gemini, staking hizmetini devre dışı bıraktı. Söz konusu gelişme neticesinde birçok müşteri borsadan ayrılmakta. Gemini, Digital Currency Group ekosisteminde yer alıyor. Tıpkı, kurumsal yatırımcıların başvurduğu GBTC gibi Bitcoin trust fonlarının arkasındaki Grayscale gibi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi Digital Currency Group’un altında olan kripto kredi platformu Genesis Trading de çekim işlemlerini durdurdu.

Büyük Fırsatlar Gizli Denilen 4 Altcoin

Digital Currency Group, daha önce Three Arrows Capital’in iflasından olumsuz etkilenmişti. Three Arrows Capital’e kredi veren Genesis, fonlarını geri alamadı. Diğer yandan Gemini’ın FTX’te 175 milyon doları kalmış duruyor. Bu durum, mali tabloda 175 milyon dolarlık eksiye işaret ediyor. Bu nedenle Gemini için mali görünüm kötüye gidiyor.

Neler olmuştu?

FTX, en popüler kripto varlık borsalarından biriydi ancak geçen hafta patladı. Milyarlarca dolarlık yatırımcıların nakit parasını kaybetti. FTX, yine borsanın CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ticaret şirketi Alameda Research aracılığıyla bahis yapmak için borsadan para kullandığı için borsa ve ilgili kuruluşları çöktü. Sızdırılan bir belge Alameda’nın varlıklarının esas olarak FTX tarafından verilen token FTT’de ve diğer oldukça likit olmayan varlıklarda olduğunu ortaya çıkardıktan sonra, rakip borsa Binance, tüm FTT zulasını satacağını duyurdu.

Bugün Bu 17 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar Listesi!

Borsanın düşüşü, kripto piyasası boyunca şok dalgaları gönderdi. Böylece büyük coin ve tokenların fiyatlarının düşmesine neden oldu. En büyük kripto olan Bitcoin, çöküş sonrasında iki yılın en düşük seviyesini gördü. Şimdi de, Gemini, Genesis gibi platformların işlemleri etkilendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX Felaketi Çözüldü: İşte 8 Bomba İfşa!
FTX Felaketi Çözüldü: İşte 8 Bomba İfşa! FTX felaketi, şirketin 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunmasıyla sonuçlandı. Başvuru, FTX şemsiyesi altındaki 130 şirketin tamamını ve ticaret şirketi Alameda’yı içeriyor.  Haberi açıklayan Sam Bankman-Fried, CEO görevinden istifa etti. John Ray, SBF’nin istifasının ardından görevi devraldı. İflas...
Aslı Dinçer 1 hafta önce