Ünlü Bitcoin Traderı, Korkutan Dip Fiyatını Açıkladı!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
820 görüntülenme
Ünlü Bitcoin Traderı, Korkutan Dip Fiyatını Açıkladı!

Her güçlü boğa piyasasıyla birlikte, bir sonraki çöküşü tahmin eden birkaç trader gelir. Aslında, uzun boğa koşularından sonra yoğun piyasa çöküşleri normal. Ancak, fiyatların tam olarak nereye gittiğini bilmek, çok da mümkün değil. Bugün, ‘Profit Blue’ adlı bir kripto traderı, Bitcoin (BTC)’nin 10.000 dolara düşeceğini ileri sürdü. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Ünlü trader, Bitcoin’in 10.000 dolara çökeceğine inanıyor!

Teknik olarak, Bitcoin’in günlük grafiğine bakarsak, Bitcoin’in gün için biraz yeşil olduğunu görebiliriz. Ancak geçen haftaki performansı ele alırsak, Bitcoin %9’dan fazla düştü. Görünüşe göre Bitcoin, grafikteki ortalama mavi yükseliş çizgisi boyunca hareket ediyor. Bu, yükselen bir üçgen oluşturdu ve Bitcoin, 22.400 ile 25.000 dolar arasında sınırlandırılan bu bölgenin içinde hareket ediyor. Analistlere göre, öncekinden daha düşük bir ihlal, Bitcoin fiyatının 20.000 dolara düşmesine neden olabilir.

BTC 1 günlük grafik / Kaynak: GoCharting

ProfitBlue takam adını kullanan bir Twitter kullanıcısı ve kripto traderı, Bitcoin için bir trade kurulumu paylaştı. Bitcoin 22.400 dolarlık fiyat sınırını aştığında fiyatların 10.000’e düşeceğine inanıyor. Trader’ın söz konusu trade kurulumu şu şekilde:

  • Giriş: 22.380 dolar
  • Stop-Loss: 22.888 dolar
  • Kâr Al -1: 18.000 dolar
  • Kâr Al -2: 13.000 dolar
  • Kâr Al -3: 10.800 dolar

Analistlere göre, şu anda, özellikle BTC fiyatı hala yükselen üçgenin içindeyken, bir BTC çöküşünün gerçekleşeceğini doğrulamak zor. Bitcoin’in üçgeni daha yükseğe aşması ve toplamda daha yüksek kripto fiyatlarına yol açması ihtimali hala var. Bununla birlikte, ilk aşamada, BTC 22.400 doları kırarsa, 20.000’e düşmesi mümkün.

Bitcoin
BTC 12 saatlik grafik / Kaynak: GoCharting

“Bitcoin boğalar, bu seviyeye çok dikkat etmeli!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto BTC fiyatı 3 Mart’ta %6’dan fazla düştü. Tanınmış bir kripto analist, grafik eşliğinde BTC için tahminlerini paylaştı.

Bitcoin
Kaynak: Justin Bennett

Analist Justin Bennett, Bitcoin boğalarının BTC için 23.130 dolar fiyatını yakından izlemesi gerektiğini belirtiyor. Boğalar kritik fiyat bölgesini geri alamazsa, trader Bitcoin’in başka bir satış olayı yaşayabileceğine inanıyor. Bu bağlamda Bennett, şu açıklamayı yapıyor:

Boğalar için anahtar, aylık 23.130 doların üzerinde bir geri kazanım. BTC, bu alanın altında ne kadar uzun süre işlem görürse, direnç olarak o kadar güçlenir. Bitcoin boğaları 23.130 doları geri alamazsa, 20.800 dolarlık likidite havuzuna doğru ilerleyebiliriz. 23.130 doları geri alabilirlerse, alıcılar için bir sonraki engel 23.800 dolar olacak. Ancak, şimdilik BTC, Ocak trend çizgisi olan 21.900 dolar ile aylık açılış 23.130 dolar arasında bir aralıkta.

Bitcoin
BTC 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoticker
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB Yatırımcıları İçin Korkutan Senaryo! Balinalar Avda!
SHIB Yatırımcıları İçin Korkutan Senaryo! Balinalar Avda! Popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB), 50 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor ve analistler yakında grafiklerde bir ‘death cross‘ ile karşılaşabileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte, fiyat hareketi, Ethereum balinalarının SHIB biriktirmeye olan ilgisini kısmen artırdı. Shiba...
Vural Erkan 3 hafta önce