Ünlü Borsa Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çöküyor!

Ünlü Borsa Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çöküyor!
Ünlü Borsa Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çöküyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü borsa, bu altcoin projesinin piyasayı manipüle ederek önemli fiyat dalgalanmalarına neden olduğunu belirten bir duyuru yayınladı. Kriptokoin.com olarak bu altcoin için borsanın verdiği uyarıları sizler için derledik.

Bu altcoin için uyarı geldi

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan OKX, geçtiğimiz günlerde CELT token projesinin piyasayı manipüle ederek önemli fiyat dalgalanmalarına neden olduğunu belirten bir duyuru yayınladı. Bunu takiben, proje nihayet OKX ile iletişim kurduktan sonra 1,3 milyon USDT’yi iade etmeyi kabul etti. Bu gelişmeler ışığında OKX dondurdu ve beş şüpheli proje hesabından 2.01 milyon USDT kesinti yaptı. Ek olarak, platform 1 milyon USDT bağışlayacak ve zarar gören kullanıcılara tazminat olarak airdrop yapacak.

Birden fazla kullanıcıdan CELT’in önemli fiyat dalgalanmalarıyla ilgili sorular alması üzerine OKX, konuyla ilgili kapsamlı bir soruşturma yürüttü. Borsa, CELT projesiyle herhangi bir stratejik ortaklığı olmadığını açıkladı. Ayrıca OKX Ventures, Eylül 2021’de GameFi projesine 10.000 USD yatırım yapmış ve yatırım hiçbir işlem yapılmadan OKX Ventures hesabına kilitlenmişti.

Ünlü Borsa Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çöküyor!

26 Şubat’ta CELT projesi yeni bir blockchain oyununun lansmanını duyurdu. Ancak 27 Şubat’ta birkaç KOL, projeyi sosyal medya platformlarında OKX tarafından yetkilendirilmemiş ‘OKX Prodigy’ adı altında tanıtmaya başladı.

Şüpheli hesaplar tespit edildi

Soruşturmanın ardından OKX, toplam 714.381 USDT değerinde beş şüpheli hesap tespit etti ve bunları anında dondurdu. Bazı varlıklar zaten platformdan aktarılmıştı, ancak CELT projesiyle iletişimin ardından 1,3 milyon USDT iade edildi.

OKX, piyasa manipülasyonuna şirket içi çalışan katılımına dair hiçbir kanıt bulunmadığını yineledi. Ancak borsa, herhangi bir OKX çalışanının olaya karıştığına dair kullanıcılardan gelen her türlü kanıtı memnuniyetle karşıladı ve doğrulamanın ardından katı önlemler alınacaktır.

Ünlü Borsa Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çöküyor!

Borsa, piyasa manipülasyonunu ve diğer kötü niyetli faaliyetleri yasaklayan OKX’in kullanıcı hizmeti şartlarına uygun olarak, soruşturma sırasında tespit edilen beş şüpheli hesaptan 2.014.381 USDT’lik bakiyenin tamamını düşecektir. Ayrıca OKX, 25 Şubat 12:00 HKT ile 28 Şubat 12:00 HKT arasında CELT satın alan ve zarara uğrayan kullanıcılara kendi fonlarından 1 milyon USDT bağışlayacak ve toplamda 3.014.381 USDT airdrop yapacak.

Sonuç olarak OKX, kullanıcılarına OKB ve OKT dışında herhangi bir proje ile özel bir ilişkisi olmadığına dair güvence vermiştir. Borsa, dijital varlık piyasası değişken olduğundan ve yüksek yatırım riskleri taşıdığından, kullanıcıları dikkatli olmaya ve yanlış reklamlara karşı dikkatli olmaya çağırdı. Hesaplama kuralları nispeten karmaşık olduğundan ve veri analizi biraz zaman gerektirdiğinden, belirli airdrop ayrıntıları 48 saat içinde duyurulacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Borsa Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çöküyor!