Ünlü Borsa Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çöküyor!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
6.512 görüntülenme
Ünlü Borsa Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çöküyor!

Ünlü borsa, bu altcoin projesinin piyasayı manipüle ederek önemli fiyat dalgalanmalarına neden olduğunu belirten bir duyuru yayınladı. Kriptokoin.com olarak bu altcoin için borsanın verdiği uyarıları sizler için derledik.

Bu altcoin için uyarı geldi

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan OKX, geçtiğimiz günlerde CELT token projesinin piyasayı manipüle ederek önemli fiyat dalgalanmalarına neden olduğunu belirten bir duyuru yayınladı. Bunu takiben, proje nihayet OKX ile iletişim kurduktan sonra 1,3 milyon USDT’yi iade etmeyi kabul etti. Bu gelişmeler ışığında OKX dondurdu ve beş şüpheli proje hesabından 2.01 milyon USDT kesinti yaptı. Ek olarak, platform 1 milyon USDT bağışlayacak ve zarar gören kullanıcılara tazminat olarak airdrop yapacak.

Birden fazla kullanıcıdan CELT’in önemli fiyat dalgalanmalarıyla ilgili sorular alması üzerine OKX, konuyla ilgili kapsamlı bir soruşturma yürüttü. Borsa, CELT projesiyle herhangi bir stratejik ortaklığı olmadığını açıkladı. Ayrıca OKX Ventures, Eylül 2021’de GameFi projesine 10.000 USD yatırım yapmış ve yatırım hiçbir işlem yapılmadan OKX Ventures hesabına kilitlenmişti.

Ünlü Borsa Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çöküyor!

26 Şubat’ta CELT projesi yeni bir blockchain oyununun lansmanını duyurdu. Ancak 27 Şubat’ta birkaç KOL, projeyi sosyal medya platformlarında OKX tarafından yetkilendirilmemiş ‘OKX Prodigy’ adı altında tanıtmaya başladı.

Şüpheli hesaplar tespit edildi

Soruşturmanın ardından OKX, toplam 714.381 USDT değerinde beş şüpheli hesap tespit etti ve bunları anında dondurdu. Bazı varlıklar zaten platformdan aktarılmıştı, ancak CELT projesiyle iletişimin ardından 1,3 milyon USDT iade edildi.

OKX, piyasa manipülasyonuna şirket içi çalışan katılımına dair hiçbir kanıt bulunmadığını yineledi. Ancak borsa, herhangi bir OKX çalışanının olaya karıştığına dair kullanıcılardan gelen her türlü kanıtı memnuniyetle karşıladı ve doğrulamanın ardından katı önlemler alınacaktır.

Ünlü Borsa Bu Altcoin İçin Uyardı: Fiyat Çöküyor!

Borsa, piyasa manipülasyonunu ve diğer kötü niyetli faaliyetleri yasaklayan OKX’in kullanıcı hizmeti şartlarına uygun olarak, soruşturma sırasında tespit edilen beş şüpheli hesaptan 2.014.381 USDT’lik bakiyenin tamamını düşecektir. Ayrıca OKX, 25 Şubat 12:00 HKT ile 28 Şubat 12:00 HKT arasında CELT satın alan ve zarara uğrayan kullanıcılara kendi fonlarından 1 milyon USDT bağışlayacak ve toplamda 3.014.381 USDT airdrop yapacak.

Sonuç olarak OKX, kullanıcılarına OKB ve OKT dışında herhangi bir proje ile özel bir ilişkisi olmadığına dair güvence vermiştir. Borsa, dijital varlık piyasası değişken olduğundan ve yüksek yatırım riskleri taşıdığından, kullanıcıları dikkatli olmaya ve yanlış reklamlara karşı dikkatli olmaya çağırdı. Hesaplama kuralları nispeten karmaşık olduğundan ve veri analizi biraz zaman gerektirdiğinden, belirli airdrop ayrıntıları 48 saat içinde duyurulacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'de Insider Trading: Bu 2 Altcoin Kâra Boğdu!
Binance’de Insider Trading: Bu 2 Altcoin Kâra Boğdu! Listelendikten hemen sonra altcoin alıp satarak 20 dakikadan daha kısa sürede 50.000 doların üzerinde hızlı bir kâr elde ettiği bildirildi. Kriptokoin.com olarak Binance’de kâr yaptıran bu altcoinleri sizler için derledik. Altcoin kısa sürede kâr getirdi Kripto para birimleri...
Emre Borsan 3 hafta önce